Historia Ziemi Świętej w obrazach - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Historia Ziemi Świętej w obrazach

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Jedność

Tytuł: Historia Ziemi Świętej w obrazach

Autor: Walker Peter

Rok: 2015

Format: 21.5x26.5cm

Stron: 176

ISBN: 9788379710812

Historia Ziemi Świętej sięga zarania dziejów i obfituje w niezwykłe wydarzenia: od starć granicznych po wielkie najazdy, od wędrówek Abrahama i patriarchów po doniosłe nauczania proroków. Od historycznych początków do 1948 r. przewinęła się przez tę krainę cała mnogość władców i niejedno imperium, a ona sama stała się tyglem wielu kultur i wierzeń. To tutaj znajdują się miejsca święte dla judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, sprawiając, że owa wyjątkowa Ziemia i jej mieszkańcy wywarli i wciąż wywierają znaczący wpływ na losy świata. Niniejszy album oferuje rzetelny, choć krótki opis tej fascynującej historii, ilustrowanej pięknymi fotografiami, wśród których znajdują się oryginalne ujęcia z XIX i XX w., pochodzące ze zbiorów École Biblique w Jerozolimie.
Książka ta to prawdziwa uczta dla oczu i ducha, zabierająca czytelnika w niezwykłą, trwająca blisko cztery tysiące lat podróż.
Autor: Peter Walker, studiował filologię klasyczną i historię wczesnego chrześcijaństwa na Uniwersytecie Cambridge, gdzie później był wykładowcą w Wycliffe Hall. Obecnie profesor biblistyki w Trinity School for Ministry (koło Pittsburgha w USA). Prowadził badania nad chrześcijaństwem w Jerozolimie i przewodził licznym wyprawom naukowym do Ziemi Świętej. Autor książek, m.in. In the Steps of Jesus – popularnego przewodnika po miejscach opisywanych w Ewangelii.