✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Histologia i cytofizjologia zęba i jamy ustnej Z. Kmieć Elsevier Urban & Partner
img
img

Histologia i cytofizjologia zęba i jamy ustnej

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Edra Urban & Partner

Tytuł : Histologia i cytofizjologia zęba i jamy ustnej

Autor : Z. Kmieć

Stron : 200

ISBN : 978-83-60290-2-17

Rok wydania : 2006

Wydanie : I

Oprawa : broszurowa

Format : 168 x 238

   Pierwsze wydanie książki autorstwa prof. dr. hab. Zbigniewa Kmiecia to publikacja prezentująca szczegółowo wiedzę dotyczącą histologii zęba i jamy ustnej, łącznie z najnowszymi osiągnięciami nauki w zakresie submikroskopowej budowy komórek, tkanek i narządów. Zagadnienia przedstawione są w sposób kompleksowy i zrozumiały. Przyswojenie oraz zapamiętanie zawartych w podręczniku wiadomości ułatwiają przejrzyste ryciny i tabele, stanowiące niezbędne uzupełnienie tekstu, jak również wyszczególnione z niego wytłuszczonym drukiem najistotniejsze pojęcia oraz informacje. Cennym dodatkiem są zamieszczone na końcu książki kolorowe zdjęcia, prezentujące najważniejszy cechy histologiczne tkanek zęba i jamy ustnej.
   Wysoka wartość merytoryczna publikacji oraz przejrzysty i zrozumiały tekst są jej głównymi zaletami. Podręcznik skierowany jest przede wszystkim do studentów stomatologii. Na pewno zainteresuje także niejednego dyplomowanego lekarza stomatologa.Spis treści :
Skrócony spis treści:
1. Ogólna budowa narządu zębowego
2. Etapy rozwoju zęba
3. Powstawanie i właściwości szkliwa
4. Powstawanie i właściwości zębiny
5. Miazga zęba
6. Przyzębie
7. Wyrzynanie się (erupcja zębów)
8. Błona śluzowa jamy ustnej
9. Gruczoły ślinowe i ślina