Hipercholesterolemie i dyslipidemie - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Hipercholesterolemie i dyslipidemie

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Medyk
 • Stara Cena: 59,00 złCena: 46,02 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 7.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Hipercholesterolemie i dyslipidemie

  Autorzy:Sławomir Białek, Beata Burzyńska, Krzysztof J. Filipiak, Agata Leszczyńska, Andrzej Marszałek, Łukasz Pera, Dariusz Sitkiewicz, Grażyna Sygitowicz, Mariusz Tomaniak, Danuta Zapolska-Downar

  Stron: 183

  Oprawa: miękka

  ISBN: 978-83-64045-25-7

  Oddawana w Państwa ręce monografia opisuje mechanizmy odpowiedzialne za prawidłowy metabolizm lipidów komórkowych oraz diagnostykę laboratoryjną zaburzeń prowadzących do poważnych dyslipidemii. Przedstawione zostały także najnowsze wytyczne dotyczące postępowania leczniczego. Wytyczne te, sformułowane przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne, tłumaczone na języki narodowe w Europie i innych krajach stowarzyszonych z tą organizacją, to w chwili obecnej najbardziej rozpowszechniony i najważniejszy zbiór zasad leczenia dyslipidemii. Opracowano je w 2011 roku, a chociaż później ukazały się wytyczne amerykańskie, pod wieloma względami te ostatnie nie odpowiadają europejskim pryncypiom uprawiania medycyny i nie do końca stanowią odpowiedź na aktualne potrzeby epidemiologiczne naszego kontynentu.
  Informacje zawarte w tym opracowaniu okażą się przydatne w codziennej praktyce klinicznej dla wielu osób ze środowiska medycznego: lekarzy, diagnostów laboratoryjnych i farmaceutów. Mogą one być przydatne także dla szerokiej rzeszy osób, które są zainteresowane dokładniejszą kontrolą własnego stanu zdrowia.