Higiena rąk w placówkach medycznych - Przewodnik krok po kroku Wdrożenie strategii Światowej Organizacji Zdrowia - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Higiena rąk w placówkach medycznych - Przewodnik krok po kroku Wdrożenie strategii Światowej Organizacji Zdrowia

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Alfa Medica Press
 • Cena: 17,99 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Higiena rąk w placówkach medycznych - Przewodnik krok po kroku Wdrożenie strategii Światowej Organizacji Zdrowia

  Autor: Mączyńska Aleksandra (redakcja)

  ISBN: 978-83-7522-131-2

  Rok: 2015

  Format: 145x205 mm

  Stron: 88

  Oprawa: miękka

  Książka ta w prosty i praktyczny sposób przedstawia zasady wdrożenia strategii Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w placówkach medycznych, która poprzez szereg zaleceń, pozwala szpitalom i placówką medycznym poprawić przestrzeganie higieny rąk w celu zmniejszenia występowania zakażeń szpitalnych.
  W drugiej części książki znajdziecie Państwo opis nowych trendów:
   “pozytywne wsparcie” (ang. positive deviance) i “kto odpowiada za problem” (ang. front line ownership) uznanych obecnie za najbardziej efektywne strategie w poprawie bezpieczeństwa pacjentów, szeroko rozpowszechnione w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
  Książka jest pracą zbiorową i zawiera opis doświadczeń we wdrożeniu program w krajach tj.: Irlandia, Polska, Kanada, Szwajcaria.

  z Przedmowy
  Przeczytanie „Przewodnika”, który stanowi polskie opracowanie wytycznych WHO, zalecam wszystkim pracownikom służby zdrowia, niezależnie od stanowiska i kwalifikacji zawodowych.