✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Harrison. Reumatologia Praca zbiorowa pod redakcją Anthony'ego S. Fauci Współredaktor: Carol A. Langford Wydawnictwo CZELEJ
img
img

Harrison. Reumatologia. Wydanie II

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: CZELEJ

Tytuł : Harrison. Reumatologia. Wydanie II

Autor : Praca zbiorowa pod redakcją Anthony'ego S. Fauci Współredaktor: Carol A. Langford

Stron : 448

ISBN : 978-83-7563-101-2

Rok wydania : 2012

Oprawa : twarda

Format : A4

Nowoczesne i bardzo praktyczne kompendium z zakresu reumatologiiWspółczesna reumatologia to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin chorób wewnętrznych. W ciągu ostatnich lat nastąpił ogromny postęp w diagnostyce i leczeniu chorób układu mięśniowo-szkieletowego.

Harrison Reumatologia to drugie wydanie, obszernej monografii, które zostało zaktualizowane zgodnie z najnowszymi osiągnięciami, przede wszystkim w zakresie strategii leczenia układowych chorób tkanki łącznej.

 

Aktualna, szczegółowa i niezbędna wiedza z zakresu immunologii i reumatologii. Książka podzielona na trzy główne części prezentujące: funkcjonowanie układu odpornościowego u ludzi zdrowych i chorych, schorzenia reumatologiczne związane z uszkodzeniami na podłożu immunologicznym oraz choroby stawów i przylegających tkanek rozwijających się na podłożu zmian metabolicznych, zwyrodnieniowych oraz infekcyjnych.

 

Bardzo praktyczna forma prezentowania omawianych treści. Diagnostyka i leczenie poszczególnych jednostek chorobowych przedstawiona za pomocą praktycznych algorytmów.
23 obszerne rozdziały napisane przez cenionych specjalistów, mających znaczący wkład w światowy rozwój reumatologii i dziedzin pokrewnych.

 

Przejrzysta i zwięzła forma podręcznika – liczne tabele, wykresy, postępowanie farmakologiczne i terapeutyczne wyróżnione w kolorowych ramkach.
Liczne kolorowe ryciny, ilustracje prezentujące schematy postępowania, objawy wybranych schorzeń, zdjęcia mikroskopowe i radiologiczne.

 

Materiały i pytania do samooceny z zakresu znajomości zagadnień opisanych w książce