Grzejniki w wodnych instalacjach grzewczych - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Grzejniki w wodnych instalacjach grzewczych

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Cena: 36,45 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Grzejniki w wodnych instalacjach grzewczych

  Autor: Muniak Damian

  Wydanie: 1

  Rok: 2022

  Format: 16.5x23.5cm

  Stron: 198

  ISBN: 9788301186692

  Książka jest poświęcona zagadnieniom projektowym i obliczeniowym związanym z grzejnikami w wodnych instalacjach grzewczych.
  Omówiono w niej:
  · problematykę komfortu cieplnego oraz jego wpływ na dobór systemu grzewczego i typu grzejnika,
  · typy i rodzaje grzejników,
  · różnorodność rozwiązań konstrukcyjnych stosowanych w systemach grzewczych,
  · metodykę przeprowadzania obliczeń służących właściwemu doborowi grzejnika,
  · wymogi prawne i normy zarówno polskie, jak i międzynarodowe związane z omawianą problematyką.
  Cenną zaletą książki są przykłady obliczeniowe dobrane w taki sposób, aby jednocześnie zobrazować omówione zagadnienia teoretyczne i przedstawić praktyczne aspekty pracy grzejnika w instalacji grzewczej.
  Polecamy tę książkę studentom kształcącym się na kierunkach inżynieria środowiska, energetyka, budownictwo i architektura, oraz inżynierom projektującym instalacje grzewcze, a także osobom wykonującym je i nadzorującym ich eksploatację, jak również autorom programów komputerowych służących równoważeniu cieplnemu i hydraulicznemu instalacji grzewczych.
  Dr inż. Damian Piotr Muniak jest adiunktem naukowo-dydaktycznym w Instytucie Maszyn i Urządzeń Energetycznych Politechniki Krakowskiej. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu ogrzewnictwa i wentylacji, projektowania instalacji grzewczych i ciepłowniczych, a także z zakresu zagadnień fizyki cieplnej budowli i energochłonności budynków mieszkalnych.
  Jest autorem nowej koncepcji obliczania autorytetu i analitycznej metody wymiarowania zaworów regulacyjnych. W działalności naukowej skupia się na zagadnieniach równoważenia hydraulicznego oraz cieplno-hydraulicznego instalacji grzewczych, z uwzględnianiem statycznych i dynamicznych
  warunków pracy.
  Jest autorem kilkunastu publikacji naukowych, zarówno w polskich czasopismach naukowych, jak i w czołowych zagranicznych periodykach oraz autorem i współautorem dwóch podręczników akademickich.