Gray Anatomia. Podręcznik dla studentów. Tom 1 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Gray Anatomia. Podręcznik dla studentów. Tom 1

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Elsevier Urban & Partner

Tytuł : Gray Anatomia. Podręcznik dla studentów. Tom 1

Autor : R.L. Drake, A.W. Vogl, A.W.M. Mitchell

Stron : 368

ISBN : 9788366548145

Rok wydania : 2020

Oprawa : miękka

Format : 210 x 280

Czwarte wydanie Anatomii Graya jest kontynuacją poprzednich wersji tego znanego i cenionego podręcznika przeznaczonego dla Czytelników studiujących morfologię ciała ludzkiego.
Mając na względzie ogromne postępy w dziedzinie przyżyciowego obrazowania poszczególnych narządów i układów dokonano koniecznych aktualizacji oraz dodano ilustracje, uwzględniając stan obecnej wiedzy w zakresie diagnostyki medycznej (m.in. tomografy TK i MR, angiogramy).

Podobnie jak w poprzednich wydaniach publikacji duża jej część poświęcona jest zagadnieniom klinicznym, ponieważ obowiązujące obecnie wymogi dotyczące nauczania zagadnień teoretycznych w powiazaniu z codzienną praktyką lekarską muszą zostać uwzględnione w procesie dydaktycznym.
Do trzeciego tomu podręcznika dołączono obszerny rozdział poświęcony neuroanatomii, zawierający dane morfologiczne wraz z rycinami i obrazami uzyskanymi w trakcie badan struktur układu nerwowego przy użyciu nowoczesnych technik z zakresu szeroko pojętej radiologii.

W trakcie opracowywania tekstu oraz rycin, wraz z ich opisami, staraliśmy się uwzględnić pewne zmiany w pojęciach i ustaleniach dotyczących zarówno budowy poszczególnych struktur oraz układów, jak i obowiązującego międzynarodowego mianownictwa anatomicznego.


Spis treści:

- Ciało ludzkie

- Kończyna dolna

- Kończyna górna