✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Głowa i szyja. Seria Radiologia - Ćwiczenia Praktyczne A. Stäbler , B. Ertl-Wagner, M. Hartmann red. Elsevier Urban & Partner
img
img

Głowa i szyja. Seria Radiologia - Ćwiczenia Praktyczne

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Edra Urban & Partner

Tytuł : Głowa i szyja. Seria Radiologia - Ćwiczenia Praktyczne

Autor : A. Stäbler , B. Ertl-Wagner, M. Hartmann

Redaktor : red.

Stron : 270

ISBN : 978-83-60290-91-0

Rok wydania : 2007

Wydanie : I

Oprawa : broszurowa

Format : 165 x 235

   Są różne sposoby zdobywania wiedzy medycznej, jej ciągłego odświeżania i uaktualniania. Z jednej strony służą do tego podręczniki, które przekazują wiedzę w uporządkowanej formie, z drugiej zaś, właśnie w medycynie, niezbędne jest zdobywanie wiedzy opartej na konkretnych przypadkach klinicznych. Ten sposób prezentowania wiedzy, mniej uporządkowany, ale odzwierciedlający codzienne problemy diagnostyczne, przyjęli autorzy serii Radiologia - ćwiczenia praktyczne.
   Książki z tej serii mają odmienną od klasycznych podręczników konstrukcję, nauka z ich pomocą opiera się na analizie przypadku, co przypomina zdobywanie doświadczenia na oddziałach klinicznych.
   W książkach prezentowane są obrazy radiologiczne ilustrujące poszczególne przypadki, a bezpośrednio pod nimi zamieszczono ogólne dane kliniczne dotyczące pacjenta. Dzięki ruchomym częściom okładki czytelnik ma możliwość zakrycia zewnętrznej kolumny, aby początkowo samodzielnie zastanowić się nad obrazem radiologicznym, rozpoznaniem i diagnostyką różnicową.
   Każdy z podręczników z serii Radiologia - ćwiczenia praktyczne zawiera:
   - najczęściej 2 obrazy radiologiczne poszczególnych przypadków,
   - opis obrazu radiologicznego,
   - potwierdzone rozpoznanie,
   - krótki opis choroby,
   - krótkie wyjaśnienie metody obrazowania,
   - ponad 2000 doskonałej jakości obrazów radiologicznych.
Seria stanowi idealną pomoc w przygotowaniu się do egzaminów praktycznych, a lekarzom specjalistom daje możliwość odświeżenia zdobytej wiedzy.