✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Gastroenterologia Nettera. Tom 1 oprac. M.H. Floch red. Elsevier Urban & Partner
img
img

Gastroenterologia Nettera. Tom 1

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Edra Urban & Partner

Tytuł : Gastroenterologia Nettera. Tom 1

Autor : oprac. M.H. Floch

Redaktor : red.

Stron : 520

ISBN : 978-83-7609-185-3

Rok wydania : 2010

Wydanie : I

Oprawa : twarda

Format : 205x285 mm

Gastroenterologia Nettera została napisana przez zespół światowej sławy gastroenterologów amerykańskich pod kierownictwem prof. Martina H. Flocha do ilustracji dra Franka H. Nettera. Jest to doskonale opracowana pozycja zawierająca najnowsze doniesienia z dziedziny chorób przewodu pokarmowego, łącznie ze schorzeniami wątroby i trzustki. Książka została podzielona na 10 części odnoszących się do poszczególnych narządów przewodu pokarmowego zgodnie z podziałem anatomicznym. Znajdują się w niej informacje z zakresu anatomii i fizjologii, a także opis jednostek chorobowych.
Autorzy poszczególnych rozdziałów w bardzo klarowny i spójny sposób opisują schorzenia, omawiając ich etiologię, diagnostykę, leczenie i rokowania. Ponad 300 ilustracji dra Nettera jest doskonałym uzupełnieniem treści zawartej w podręczniku. Po Gastroenterologię Nettera powinni sięgnąć lekarze specjaliści, głównie gastroenterolodzy, chirurdzy, interniści, a także nauczyciele akademiccy nauczający przedmiotów interdyscyplinarnych.

Spis treści :
1. Przełyk
2. Żołądek i dwunastnica
3. Ściana jamy brzusznej
4. Jelito cienkie
5. Okrężnica, odbytnica i odbyt