Fotografia portretowa bez tajemnic. Jak robić świetne portrety każdym aparatem - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Fotografia portretowa bez tajemnic. Jak robić świetne portrety każdym aparatem

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Galaktyka

Tytuł: Fotografia portretowa bez tajemnic. Jak robić świetne portrety każdym aparatem

Autorzy: Bryan Peterson

ISBN: 9788375797930

Wydawca: Galaktyka

Oprawa: Miękka

Stron: 192

Nowe wydanie książki Fotografia portretowa bez tajemnic będzie doskonałą pomocą w rozwijaniu fotograficznego warsztatu. To świetne źródło inspiracji i pomysłów rozbudzających fotograficzną wyobraźnię, jak również wskazówek technicznych ułatwiających opanowanie najistotniejszych umiejętności.

Jeśli chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę na temat światła, ustawień aparatu, doboru obiektywu, korzystania z możliwości, jakie daje otoczenie, oraz skutecznej współpracy z fotografowaną osobą, książka Bryana Petersona nie tylko ci pomoże, ale dodatkowo tchnie wiarę we własne możliwości i napełni entuzjazmem.

W zaktualizowanym wydaniu znajdziesz nowe fotografie oraz barwne opowieści o kulisach ich wykonania. Poza standardowymi tematami poruszonymi ze swadą i poczuciem humoru – to cechy, do których Peterson zdążył nas już przyzwyczaić – otrzymasz również praktyczne porady dotyczące wykonywania zdjęć komórką (w tym sugestie, jak tworzyć ciekawe selfie), fotografowania w nowych miejscach i roli, jaką w fotografii portretowej odgrywa obróbka zdjęć.

W Fotografii portretowej bez tajemnic wykraczam daleko poza proste portrety: omawiam fotografię uliczną, zdjęcia pozowane i z ukrycia, przedstawiam porady dotyczące robienia selfie, wykorzystania sztucznego światła i obszerną sekcję poświęconą sztuce kompozycji oraz znaczeniu elementów kompozycji w ogólnym odbiorze zdjęcia.
Jestem przekonany, że fotografowanie ludzi stanowi największe wyzwanie i jednocześnie najbardziej satysfakcjonującą dziedzinę sztuki fotograficznej. Żaden inny temat nie jest tak rozległy i różnorodny. Ludzie wszak to i niemowlę, i pradziadek; gładkoskóry młodzieniec i pomarszczony staruszek, ciemnooki brunet lub niebieskooka blondynka, niski i wysoki, gruby lub chudy, kędzierzawy i łysy, ubrany lub nagi, kobieta i mężczyzna – gdy łączymy te cechy fizyczne z pozornie nieograniczonym wyborem otoczenia, możliwości są naprawdę ogromne. A ponieważ to ludzie są tematem zdjęć, najistotniejsze jest przyswojenie sobie być może najważniejszej reguły rządzącej ludzkim życiem: pierwsze wrażenie można wywrzeć tylko raz.
Bryan Peterson

Człowiek to wyjątkowo wdzięczny, ale też trudny temat fotograficzny. Aby zachwycić się portretem, musimy uwierzyć jego twórcy. W portrecie nie chodzi bowiem o to, by był doskonały technicznie – dużo ważniejsze jest to, by był autentyczny. Autor tej książki zdaje się dobrze to rozumieć, wyjątkowo dużo uwagi poświęca bowiem właśnie umiejętności budowania więzi i porozumienia z bohaterem fotografii. To wiedza, której nie znajdziemy w internetowych tutorialach i której nie zastąpi najdroższy nawet sprzęt.
Maciej Zieliński, Digital Camera Polska