Fizyka Zbiór zadań Część 2 Zakres podstawowy z elementami rozszerzonego - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Fizyka Zbiór zadań Część 2 Zakres podstawowy z elementami rozszerzonego

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Zamkor

Tytuł: Fizyka Zbiór zadań Część 2 Zakres podstawowy z elementami rozszerzonego

Autor: Mroszczyk Wiesław, Salach Jadwiga

Rok: 2011

Format: 18.0x26.0cm

Stron: 272

ISBN: 8388830287

Zbiór zadań przygotowany został zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Zadania opracowano przede wszystkim z myślą o uczących się fizyki w zakresie kursu podstawowego w nieco zwiększonej liczbie godzin. Ze względu na dużą różnorodność zadań, ze zbioru mogą także korzystać uczący się fizyki w rozszerzonym zakresie. Zadania mają różny stopień trudności, obok prostych i typowych problemów przeznaczonych do zwykłego treningu, w zbiorze są także zadania o podwyższonym stopniu trudności. Większość zadań, zgodnie ze współczesnymi trendami w dydaktyce fizyki, odwołuje się do sytuacji rzeczywistych.
Dla tych uczniów, którzy wybiorą fizykę jako przedmiot maturalny, w zbiorze umieszczono zadania strukturalne uwzględniające treści zawarte w standardach wymagań egzaminacyjnych.
Zbiór zadań jest ściśle skorelowany z podręcznikiem ",Fizyka dla szkół ponadgimnazjalnych - kurs podstawowy z elementami kursu rozszerzonego, koniecznymi do podjęcia studiów technicznych i przyrodniczych",.