Fizyka statystyczna część 2 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Fizyka statystyczna część 2

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Stara Cena: 129,00 złCena: 98,88 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Fizyka statystyczna część 2

  Autor: Lifszyc Jewgienij. M., Pitajewski Lew P.

  Wydanie: 1

  Rok: 2012

  Format: 16.8x24.0cm

  Stron: 416

  ISBN: 9788301168339

  Legendarny podręcznik – nowa edycja!

  Seria FIZYKA TEORETYCZNA, autorstwa L.D. Landaua i J.M. Lifszyca, to klasyczne podręczniki znane i cenione przez fizyków na całym świecie. Książki te zyskały ogromną popularność przede wszystkim dzięki zwięzłej, bardzo klarownej i logicznej prezentacji materiału, tak bardzo charakterystycznej dla Landaua i Lifszyca.
  Podręcznik Fizyka statystyczna, część 2, jest kontynuacją słynnej książki Fizyka statystyczna, część 1, i stanowi jej znakomite uzupełnienie w zakresie kwantowej teorii wielu ciał. Choć wśród autorów nie ma Lwa D. Landaua, jego wkład jest widoczny w wielu aspektach. To właśnie jego badania nad statystycznymi właściwościami układów kwantowych były przełomowe w tej dziedzinie. Lew P. Pitajewski, wybitny uczony rosyjski, jeden z uczniów i współpracowników L.D. Landaua, był redaktorem odpowiedzialnym za wszystkie tomy landauowskiego kursu fizyki.
  Książka składa się z dziewięciu rozdziałów poświęconych najważniejszym zagadnieniom współczesnej fizyki materii skondensowanej. Omówione zostały kolejno takie zagadnienia, jak:
  normalna ciecz Fermiego,
  funkcja Grena dla układu fermionów w T = 0,
  nadciekłość,
  funkcja Grena w skończonych temperaturach,
  nadprzewodnictwo,
  elektrony w sieci krystalicznej,
  magnetyzm,
  fluktuacje elektromagnetyczne,
  fluktuacje hydrodynamiczne.

  Na uwagę zasługują zadania związane bezpośrednio z głównym nurtem wykładu. Są one podane wraz z rozwiązaniami i komentarzami, co z pewnością ułatwi studentom zrozumienie materiału.