Fizjoterapia w wybranych chorobach narządów wewnętrznych - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Fizjoterapia w wybranych chorobach narządów wewnętrznych

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: AWF Katowice

Tytuł: Fizjoterapia w wybranych chorobach narządów wewnętrznych Podręcznik dla studentów

Autorzy: Cezary Kucio  Zbigniew Nowak 

Rok: 2015

Oprawa: miękka foliowana

Stron: 462 

Wymiary: 170 x 240 mm,

ISBN: 978-83-64036-45-3

Fizjoterapia w wybranych chorobach narządów wewnętrznych to podręcznik napisany dla studentów fizjoterapii. Gromadzi prace specjalistów pracujących w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, którzy podjęli się zadania „przelania na papier najnowszej i naj aktualniej szej wiedzy niezbędnej w nauczaniu studentów.
Podręcznik ten stanowi połączenie wiedzy klinicznej z różnymi sposobami leczenia fizjoterapeutycznego w wybranych chorobach narządów wewnętrznych takich jak:: choroby układu krążenia, oddechowego, narządu ruchu i zaburzeń przemiany materii.
Rozdziały w „Fizjoterapii w wybranych chorobach narządów wewnętrznych cechują się logiczną i przejrzystą strukturą, aby student mógł czytając podręcznik śledzić złożony proces kliniczny danej jednostki chorobowej oraz jak powinno być prowadzone leczenie fizjoterapeutyczne, uwzględniające wskazania i przeciwwskazania do jego stosowania.
Mamy nadzieję, że podręcznik ten będzie użyteczny nie tylko dla studentów fizjoterapii, ale także i fizjoterapeutów, bowiem zdarza się często, że usprawniani pacjenci są w wieku podeszłym i chorują na liczne inne schorzenia. Fakt ten sprawia, iż u pacjentów rehabilitowanych z powodów nieinternistycznych, mogą również występować choroby narządów wewnętrznych. W takich przypadkach fizjoterapeuta jest zobligowany do zmodyfikowania prowadzonej rehabilitacji u tych chorych celem uniknięcia ewentualnych powikłań.