Fizjoterapia w geriatrii - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Fizjoterapia w geriatrii

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PZWL
 • Cena: 97,09 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Fizjoterapia w geriatrii

  Autor: Borowicz Adrianna Maria, Wieczorowska-Tobis Katarzyna

  Wydanie: 1

  Rok: 2022

  Format: 16.5x23.5cm

  Stron: 274

  ISBN: 9788320044379

  Książka jest uzupełnieniem wcześniej wydanego podręcznika pt. „Fizjoterapia w geriatrii” autorstwa zespołu pod kierunkiem prof. Katarzyny Wieczorowskiej-Tobis. W obecnej publikacji przedstawiono ćwiczenia, które można zastosować jako profilaktykę i terapię przy występowaniu konkretnych problemów związanych ze sprawnością funkcjonalną seniorów. Przejrzysty układ i bogaty materiał ilustracyjny obrazujący omawiane ćwiczenia pozwalają na szybkie zapoznanie się z danym problemem oraz dostosowanie postępowania fizjoterapeutycznego do każdego pacjenta indywidualnie.
  Zaprezentowano zestawy ćwiczeń ogólnousprawniających dla osób zdrowych, a także dla borykających się z chorobami i problemami charakterystycznymi dla wieku podeszłego, takimi jak:
  sarkopenia,
  osteoporoza,
  unieruchomienie,
  wysiłkowe nietrzymanie moczu,
  zaburzenia równowagi, chodu i koordynacji ruchowej,
  upadki,
  zmniejszona sprawność kończyny górnej.

  Publikacja stanowi praktyczne źródło wiedzy zarówno dla studentów kierunku fizjoterapia, jak i fizjoterapeutów, szczególnie zajmujących się usprawnianiem osób starszych.
  Będzie również pomocna w codziennej praktyce lekarzy specjalizujących się w rehabilitacji medycznej, terapeutów zajęciowych i opiekunów osób starszych.