Fizjologia wysiłku i treningu fizycznego - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Fizjologia wysiłku i treningu fizycznego

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: PZWL

Tytuł: Fizjologia wysiłku i treningu fizycznego 

Redaktor naukowy: Jan Górski  

Autorzy: Zdzisław Adach, Wioleta Brzenczek-Owczarzak, Irena Celejowa  

Stron: 296  

ISBN: 9788320045604

Rok wydania: 2012

Wydanie: 1  

Oprawa: miękka  

Format: B5

Podręcznik zawiera najważniejsze informacje na temat wpływu wysiłku i treningu na ustrój zdrowego człowieka. Zasób wiadomości jest zgodny z programem nauczania na takich kierunkach studiów, jak wychowanie fizyczne, turystyka i rekreacja oraz fizjoterapia. Elementy fizjologii wysiłku fizycznego są wykładane również na kierunku pielęgniarstwo, zdrowie publiczne i dietetyka.
W książce omówiono główne zasady i formy treningu oraz metody oceny wydolności fizycznej. Znalazły się w niej także rozdziały poświęcone wysiłkowi: dzieci i młodzieży, osób w starszym wieku, kobiet (z uwzględnieniem okresu ciąży), osób niepełnosprawnych ruchowo i cierpiących na różne choroby, a także wysiłkowi w różnych temperaturach otoczenia i w warunkach wysokogórskich. W publikacji omówiono również problematykę: treningu zdrowotnego, wpływu niedoboru aktywności ruchowej na organizm, dopingu, żywienia sportowców oraz genetyki w sporcie.

Podręcznik, przygotowany przez zespół doświadczonych nauczycieli akademickich, jest adresowany do studentów wychowania fizycznego, fizjoterapii, turystyki i rekreacji, a także do lekarzy specjalistów w dziedzinie rehabilitacji medycznej, trenerów sportowych, nauczycieli wychowania fizycznego oraz osób zajmujących się rekreacją.