Finansowy Ninja - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Finansowy Ninja

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Kaveo Publishing
 • Cena: 99,99 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Finansowy Ninja

  Autor: Michał Szafrański

  Wydanie: 3

  Rok: 2019

  Stron: 544

  Oprawa: twarda

  ISBN: 978-83-65308-05-4

  Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole.
  Dowiedz się, jak mądrze zarządzać pieniędzmi, uniknąć pułapek zastawianych przez instytucje finansowe oraz skutecznie zaplanować swoją emeryturę.

  Ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

  SPIS TREŚCI

  Książka zorganizowana jest jak elementarz finansów osobistych, który stopniowo przeprowadza przez najważniejsze obszary szkolenia finansowego ninja.
  ROZDZIAŁ
  1

  DROGA FINANSOWEGO NINJA
  Warto odróżnić podrabianych amerykańskich ninja od prawdziwych finansowych ninja. Poznasz przykłady jednych i drugich. Przeczytasz o czynnikach, które powodują, że niektórych osób pieniądze trzymają się lepiej niż innych.

  ROZDZIAŁ
  2
  TRENING FINANSOWEGO NINJA
  W finansach warto mieć długoterminowy plan, oparty na solidnych podstawach. Dowiesz się, jak znaleźć swoje motywacje i jak pomóc sobie wykształcić pożądane nawyki. To ważne, bo tak naprawdę największą wojnę w obszarze finansów prowadzimy sami ze sobą.

  ROZDZIAŁ
  3
  ARSENAŁ FINANSOWEGO NINJA
  Tylko samobójca idzie na wojnę bez odpowiedniego uzbrojenia. Dowiesz się m.in., jak obsługiwać kalkulator finansowy (wykorzystywany jest do obliczeń w całej książce), kiedy i dlaczego warto prowadzić budżet domowy i jak weryfikować efektywność swoich starań finansowych.

  ROZDZIAŁ
  4
  FINANSOWY ROZKŁAD JAZDY
  Przeczytasz, jak sprecyzować długoterminowy cel finansowy – określić moment przejścia na emeryturę i kwotę oszczędności, którymi będziesz musiał dysponować. Omówimy też, jak osiągnąć ten cel – w zależności od Twojego obecnego wieku i zaawansowania w ewolucji finansowej.

  ROZDZIAŁ
  5
  FUNDAMENT ZDROWYCH FINANSÓW
  Stale narażeni jesteśmy na zakusy tych, którzy polują na nasze pieniądze. Przeczytasz, jak umiejętnie posługiwać się podstawowymi produktami finansowymi: kontami, lokatami, kartami kredytowymi oraz ubezpieczeniami.

  ROZDZIAŁ
  6
  OSZCZĘDZANIE NA CO DZIEŃ
  Oszczędzanie wcale nie jest najważniejszym obszarem finansów osobistych. Jednak bez oszczędzania i trzymania kosztów w ryzach trudno zgromadzić kapitał, który można byłoby inwestować i pomnażać. Podpowiadam, jak mądrze oszczędzać na co dzień.

  ROZDZIAŁ
  7
  MIESZKANIE LUB DOM – NAJWIĘKSZY ZAKUP W ŻYCIU
  Koszty zamieszkania to obok jedzenia największe koszty w naszym życiu. Gdy je zsumujemy, okaże się, że żadna inna kategoria nie kosztuje nas w całym życiu więcej niż mieszkanie. Przeczytasz, czy kupować, czy wynajmować, jak negocjować i jak mądrze wziąć kredyt hipoteczny, nie przekraczając marginesu bezpieczeństwa.

  ROZDZIAŁ
  8
  ZARABIANIE PIENIĘDZY
  Nic nie poprawia naszej sytuacji finansowej w większym stopniu niż zwiększanie przychodów. W pracy spędzamy więcej niż 1/3 dorosłego życia (a nawet połowę, jeśli odliczymy czas na sen). Podpowiadam, jak zarabiać możliwie najwięcej i jednocześnie nie przeznaczać na pracę całego swojego czasu.

  ROZDZIAŁ
  9
  OPTYMALIZACJA PODATKOWA
  W życiu pewne są tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki. Teoretycznie na żadną z nich nie mamy wpływu. W praktyce możemy kontrolować przynajmniej tę drugą. Przeczytasz o sposobach redukowania danin płaconych na rzecz państwa. Poznasz też drogę od etatu do własnej firmy.

  ROZDZIAŁ
  10
  INWESTOWANIE
  W inwestowaniu nie chodzi o niebotyczne zyski, lecz o maksymalne ograniczenie ryzyka i ochronę już posiadanego kapitału, przy jednoczesnym umożliwieniu zyskom wzrostu. Pokazuję, jak kolosalne znaczenie mają koszty oraz jak chronić się przed nietrafionymi inwestycjami.