Epidermolysis bullosa – pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Etiopatogeneza, dziedziczenie, diagnostyka, leczenie - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Epidermolysis bullosa – pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Etiopatogeneza, dziedziczenie, diagnostyka, leczenie

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Continuo
 • Cena: 48,00 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Epidermolysis bullosa – pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Etiopatogeneza, dziedziczenie, diagnostyka, leczenie

  Autor: K. Wertheim-Tysarowska, C. Kowalewski, K. Woźniak, J. Bal

  Rok: 2014

  ISBN: 978-83-62182-42-8

  Epidermolysis bullosa jest chorobą genetycznie uwarunkowaną, zaliczaną do tzw. chorób sierocych. Szacuje się, że różnych chorób tego typu jest ponad 6000. Mimo, że częstość ich występowania nie jest wysoka, stanowią w krajach wysoko rozwiniętych ogromny problem diagnostyczny, terapeutyczny i psychospołeczny. Stąd też potrzeba badań nad ich patologią, jak również upowszechniania wiedzy zarówno wśród lekarzy, jak i chorych oraz ich rodzin.

  Monografia „Epidermolysis bullosa – pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Etiopatogeneza, dziedziczenie, diagnostyka, leczenie” to pierwsze na polskim rynku wydawniczym źródło wiedzy dotyczące tej choroby, napisane przez naukowców oraz klinicystów z wieloletnim doświadczeniem w takich specjalnościach jak dermatologia i genetyka.

  Autorzy w sposób przystępny i bogato ilustrowany przedstawiają aspekty kliniczne, diagnostyczno-genetyczne oraz terapeutyczne epidermolysis bullosa. Monografia kierowana jest do szerokiego grona odbiorców, w tym studentów kierunków biomedycznych, praktykujących lekarzy różnych specjalności oraz osób bez wykształcenia medycznego, pragnących pogłębić swoją wiedzę dotyczącą tej choroby.