Endokrynologia w codziennej praktyce lekarskiej - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Endokrynologia w codziennej praktyce lekarskiej

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Pomorski Uniwersytet Medyczny

Endokrynologia w codziennej praktyce lekarskiej

Autor: Anhelli Syrenicz 

Rok: 2009

wydanie: 1

Oprawa: twarda

Stron: 784

ISBN: 978-83-61517-14-6

Dynamiczny rozwój endokrynologii zarówno eksperymentalnej, jak i klinicznej powoduje, że staje się ona jedna z podstawowych dziedzin medycyny, z którymi wykazuje liczne związki, często pełniąc rolę integracyjną. Zastosowanie w endokrynologii nowych metod badawczych, w tym molekularnych, pozwala na coraz bardziej precyzyjną diagnostykę.
Podręcznik Endokrynologia w codziennej praktyce lekarskiej jest próbą przedstawienia nowych zdobyczy naukowych w powiązaniu z praktyczną wiedzą kliniczną. Do napisania poszczególnych rozdziałów zostali zaproszeni wybitni specjaliści z wielu ośrodków endokrynologicznych w Polsce. Książka wypełnia lukę na rynku wydawniczym, albowiem ostatnia podobna polska publikacja o podobnej tematyce ukazała się w 1998 r. pod redakcją prof. Tomasza Romera i w 2003 r. pod redakcją prof. Marka Pawlikowskiego, później ukazywały się jedynie monografie lub tłumaczenia zagranicznych podręczników.
Z uwagi na interdyscyplinarny charakter omawianych zagadnień podręcznik adresowany jest nie tylko do endokrynologów, ale również do internistów, pediatrów, ginekologów i lekarzy rodzinnych, mam także nadzieję, że pomoże studentom medycyny w zrozumieniu i poznaniu endokrynologii.
Jako redaktor dzieła pragnę serdecznie podziękować autorom poszczególnych rozdziałów za harmonijną współpracę, a redakcji wydawnictwa Pomorskiej Akademii Medycznej za okazaną wyrozumiałość i życzliwość.