Endokrynologia ogólna i kliniczna Greenspana. Tom I i II - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Endokrynologia ogólna i kliniczna Greenspana. Tom I i II

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: CZELEJ
 • Stara Cena: 336,00 złCena: 282,24 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Ttuł: Endokrynologia ogólna i kliniczna Greenspana. Tom I i II

  Autor: Praca zbiorowa pod redakcją Andrzeja Lewińskiego

  Stron: tom I - 500, tom II - 524

  Format: A4

  Oprawa: twarda

  Rok wydania: 2011

  ISBN: 9788375630763

  Endokrynologia, w tradycyjnym rozumieniu, zajmowała się niewielką liczbą „klasycznych” gruczołów wydzielania wewnętrznego, produkujących i uwalniających hormony. Wciąż odkrywane są nowe hormony i receptory. Postęp w dziedzinie endokrynologii, który dokonał się od czasu odkrycia hormonów, dotyczy zidentyfikowania ich receptorów.

   

   

   

  Z nadejściem ery biologii molekularnej i prowadzonego na szeroką skalę sekwencjonowania genomu, wiele receptorów zostało zidentyfikowanych w oparciu o homologię ich sekwencji, wyprzedzając identyfikację hormonu. Takie podejście stanowi przewrót w endokrynologii, zapoczątkowując poszukiwania nowych hormonów i ich szlaków sygnałowych.

   

  Dwutomowe wydanie „Endokrynologii ogólnej i klinicznej Greenspana” to w pełni wyczerpujące źródło najnowszej wiedzy na temat endokrynologii.

   

  Zawiera wstęp do endokrynologii, opis mechanizmu działania hormonów, zagadnienia autoimmunologiczne, zagadnienia endokrynologii opartej na dowodach i epidemiologii klinicznej. Szczegółowo opisano podwzgórzę i przysadkę, tylny płat przysadki, steroidy i androgeny oraz tematykę chirurgii gruczołów dokrewnych. Czytelnik znajdzie tutaj także informacje dotyczące wzrostu i rozwoju męskiego i żeńskiego układu rozrodczego, zaburzeń determinacji i różnicowania płci, dojrzewania, a także endokrynologii ciąży, otyłości oraz endokrynologii wieku starczego.

   

  Dodatkowo wydanie poszerzono o omówienie metabolizmu składników mineralnych i chorób metabolicznych kości, a także tematykę gruczołu tarczycowego.