Elementy rachunku prawdopodobieństwa i statystyki na przykładach z ekonomii - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Elementy rachunku prawdopodobieństwa i statystyki na przykładach z ekonomii

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: WNT

Tytuł: Elementy rachunku prawdopodobieństwa i statystyki na przykładach z ekonomii

Autor: Kowgier Henryk

Wydanie: 1

Rok: 2011

Format: 16.5x24.0cm

Stron: 276

ISBN: 9788320437096

W książce zaprezentowano aplikacje rachunku prawdopodobieństwa i statystyki matematycznej w niektórych obszarach ekonomii. Przykłady zastosowań zaczerpnięte z badań własnych autora dotyczą głównie burzliwie rozwijającego się rynku kapitałowego i Giełdy Papierów Wartościowych. A te obszary badawcze są szczególnie ważne w dobie rozwijającej się gospodarki kapitalistycznej.
Materiał przedstawiono w sposób przystępny. Graficzne wyróżnienie definicji, twierdzeń, wniosków, uwag i przykładów będzie zapewne pomocne w korzystaniu z książki. Opanowanie materiału przedstawionego w poszczególnych rozdziałach powinny ułatwić zadania rozwiązane i te przeznaczone do samodzielnego rozwiązania, umieszczone na końcu każdego rozdziału.
Książkę polecamy studentom kierunków ekonomicznych i matematycznych zainteresowanym zastosowaniami matematyki. Przydatna będzie też zapewne dla osób zawodowo zajmujących się ekonomią oraz matematyką stosowaną. Pomocna może być także w nauce rachunku prawdopodobieństwa oraz statystyki.