Elementarz rozwijający komunikację - zeszyt ćwiczeń - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Elementarz rozwijający komunikację - zeszyt ćwiczeń

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Arson
 • Cena: 35,10 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Elementarz rozwijający komunikację - zeszyt ćwiczeń

  Autor: A.Bala, Iwona Kowalcze-Filar

  Stron: 136

  Oprawa: miękka

  Rok: 2017

  ISBN: 978-83-61022-42-8

  Rozpoczynając pracę z Elementarzem należy wprowadzić samogłoski.
  Materiał wprowadzający i utrwalający samogłoski jest zawarty np. w Zestawie Samogłoski
  z serii Podstawowe reguły nabywania języka, dostępne w naszym Wydawnictwie.

  Nauka czytania jest jednym z podstawowych elementów stymulujących całościowy rozwój dziecka. Dzięki niej dziecko rozumie świat, mówi o nim, o swoich odczuciach, potrzebach.

  Elementarz rozwijający komunikację wraz z Zeszytem ćwiczeń skierowany jest do wszystkich dzieci. Jest to doskonała pomoc dla dzieci z zaburzeniami rozwoju funkcji poznawczych jak i dla tych, które chcą rozwijać umiejętności czytania prostymi metodami. Formuła zestawu Elementarz wraz z Zeszytem ćwiczeń pozwala także uczyć komunikacji dzieci autystyczne i z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

  W pakiecie zastosowana jest Symultaniczno-Sekwencyjna Nauka Czytania® opierająca się na stymulacji prawej i lewej półkuli mózgu. Kolejność pojawiających się sylab w elementarzu jest zgodna z kolejnością pojawiających się sylab w rozwoju dziecka. Zastosowanie wyrazów globalnych ma pomóc w dalszym procesie czytania i formułowania prostych zdań. Aby uzyskać lepszą koncentrację dziecka, teksty napisane są czcionką bezszeryfową, a sylaby umieszczane są na silnie skontrastowanym tle, naprzemiennie białe sylaby – czarne tło, czarne sylaby – białe tło.

  Ćwiczenia zawarte w Elementarzu pomagają rozwijać rozumienie pojedynczych wyrazów, zdań, przeczytanych samodzielnie. Wspierają komunikację na podstawowym poziomie. Zeszyt ćwiczeń pomoże dziecku zdobywać wiedzę o świecie i ją systematyzować. Zadania w nim pomogą uczyć się wykorzystywać język, tłumaczyć znaczenie słów, zjawisk, przetwarzać informacje, analizować wydarzenia, wyodrębniać centralny element wydarzenia i jego znaczenie.

  Elementarz rozwijający komunikację wraz z Zeszytem ćwiczeń ma być przede wszystkim pomocą i wskazówką dla rodziców, terapeutów w pracy z dziećmi z zaburzeniem rozwoju.

  Elementarz rozwijający komunikację oraz Zeszyt ćwiczeń może być wykorzystany przez nauczyciela nauczania przedszkolnego, który w skuteczny sposób chce nauczyć czytać dzieci.