Elektrownie - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Elektrownie

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Cena: 80,80 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Elektrownie

  Autor: Pawlik Maciej, Strzelczyk Franciszek

  Wydanie: 7

  Rok: 2016

  Format: 16.0x23.0cm

  Stron: 716

  ISBN: 9788301189549

  Zaspokojenie zapotrzebowania na energię elektryczną i jej produkcja to współcześnie jedne z najważniejszych wyzwań stojących przed gospodarką każdego kraju, decydujących o jego bezpieczeństwie i rozwoju. Wytwarzanie energii elektrycznej jest skomplikowanym procesem technologicznym wymagającym nie tylko olbrzymich nakładów finansowych, ale przede wszystkim ogromnej wiedzy specjalistycznej, nieustannie uzupełnianej i pogłębianej o nowe metody i źródła pozyskiwania energii.
  W siódmym wydaniu podręcznika Elektrownie autorzy kompleksowo przedstawili zagadnienia związane z przemysłowym wytwarzaniem energii elektrycznej. Omówili:
  - obiegi i układy cieplne
  - podstawowe oraz pomocnicze urządzenia cieplno-mechaniczne i elektryczne elektrowni parowych
  - problematykę gospodarki paliwowej i wodnej
  - odnawialne źródła energii
  - budowę i funkcjonowanie elektrowni jądrowych i wodnych, a także elektrowni z turbinami gazowymi oraz silnikami spalinowymi tłokowymi.
  Nie pominęli również aspektów ekonomicznych, poświęcając jeden rozdział szacowaniu kosztów wytwarzania energii elektrycznej oraz ocenie efektywności inwestowania w energetyce. Opisali także organizację elektroenergetyki polskiej oraz podali przykłady modernizacji krajowych elektrowni systemowych i zaawansowanych bloków energetycznych na parametry nadkrytyczne.
  Książka skierowana jest przede wszystkim do studentów wydziałów elektrycznych i energetycznych wyższych szkół technicznych. Może być również przydatna inżynierom zajmujących się projektowaniem, budową i eksploatacją elektrowni, gdyż jest nie tylko podręcznikiem akademickim, lecz także kompendium wiedzy praktycznej o wszelkiego rodzaju elektrowniach.