Ekspozycja bez tajemnic Jak robić świetne zdjęcia każdym aparatem - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Ekspozycja bez tajemnic Jak robić świetne zdjęcia każdym aparatem

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Galaktyka

Tytuł: Ekspozycja bez tajemnic Jak robić świetne zdjęcia każdym aparatem

Autor: Bryan Peterson

Stron: 176

Format: 210x280

Oprawa: miękka

Wydanie: 3

Rok: 2016

ISBN:978-83-7579-507-3

Wydanie III

 

Ekspozycja bez tajemnic to jedna z najpopularniejszych na świecie książek o fotografii. W Polsce została sprzedana w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy. Nowe wydanie ma jeszcze ciekawsze zdjęcia i bogatszą treść! Bryan Peterson wyjaśnia fundamentalne kwestie dotyczące światła, przysłony i czasu naświetlania oraz ich wzajemnego oddziaływania. W bardzo przystępny, barwny sposób odpowiada na pytanie, jak osiągnąć prawidłową ekspozycję nawet w bardzo trudnych sytuacjach. Książka uczy też, jak uzyskać doskonałą ostrość i kontrast obrazów lub rozmyć w nieostrości tło oraz elementy drugoplanowe. Tłumaczy, w jaki sposób zamrozić ruch i efektywnie mierzyć oświetlenie fotografowanej sceny, podaje zasady korzystania z filtrów i… fotografowania trajektorii gwiazd.

 

Obecne wydanie jest poszerzone o rozdział szczegółowo omawiający stosowanie lampy błyskowej, a wszystkie zagadnienia zilustrowano zupełnie nowymi zdjęciami. To znakomity przewodnik po trudnym świecie fotografii, przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

 

 

Ekspozycja bez tajemnic to doskonała książka dla początkujących fotografów, która w przystępny sposób przybliży tajniki sztuki fotograficznej i pozwoli działać bardziej świadomie, jednak chętnie zaglądać będą do niej też bardziej doświadczeni użytkownicy aparatów. Najnowsze wydanie to jeszcze więcej ciekawych tematów, nowe zdjęcia i zaktualizowany tekst, a sposób, w jaki Bryan Peterson tłumaczy poszczególne zagadnienia sprawia, że ciężko nam się będzie od niej oderwać. To lektura, do której niejednokrotnie będziemy wracać. Polecamy!
Fotopolis.pl

 


Fotografia jest dzisiaj słowem tak często używanym, że powinno już dawno dostać zadyszki. Można nawet nabrać przekonania, iż każdy jest w stanie zrobić dobre zdjęcie, nie posiadając właściwie na ten temat żadnej wiedzy. To jednak bardzo mylny, iluzoryczny pogląd, czego najlepszym przykładem jest książka Bryana Petersona. Napisana przez entuzjastę fotografii, życzliwie i przystępnym dla każdego językiem, przekazuje nam wiedzę potrzebną do lepszego panowania nad tym medium, aby je bardziej świadomie i kreatywnie wykorzystywać. Udowadnia, że dzięki wiedzy będziemy mogli nie tylko wnikliwiej patrzeć, ale i zobaczyć.
Ekspozycja bez tajemnic to publikacja niezwykle przydatna dla wszystkich interesujących się wykonywaniem zdjęć analogowych i tych nowoczesnych – cyfrowych. Jest szczególnie cenna dla tych, którzy weszli na fascynującą, pełną tajemnic drogę, jaką jest pasja fotografowania, i którzy chcą w pełni wykorzystać możliwości swojego sprzętu.
Tomasz Tomaszewski, 
generalny konsultant polskiej edycji „National Geographic”, wielokrotny juror World Press Photo, laureat wielu prestiżowych konkursów fotograficznych; doświadczony wykładowca – uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

 

 

Bryan Peterson jest profesjonalnym fotografem, instruktorem o międzynarodowej renomie i autorem bestsellerowych książek poświęconych fotografii.