Ekologia człowieka Tom 1 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Ekologia człowieka Tom 1

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Cena: 77,34 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Ekologia człowieka Tom 1

  Autor: Wolański Napoleon

  Wydanie: 1

  Rok: 2012

  Format: 16.5x24.0cm

  Stron: 504

  ISBN: 9788301146719

  Ekologia człowieka jest nauką nową, podobnie jak nowym problemem cywilizacyjnym są zanieczyszczenia środowiska. Podręcznik ten traktuje o zmianach, jakim ulega człowiek pod presją środowiska.

  Książka składa się z 2 tomów.
  Tom 1 obejmuje 3 części, w których omówiono:

  przedmiot i zakres ekologii człowieka,
  biologiczne zmiany przystosowawcze,
  zróżnicowanie i geograficzne rozmieszczenie człowieka.

  W podręczniku opisano warunki i czynniki wpływające na organizm, różne rodzaje biologicznych zmian przystosowawczych oraz czasowych adiustacji, przez zmiany aklimatyzacyjne, nieodwracalne dostosowania w ontogenezie, po adaptacje genetyczne w skali populacji. Stan biologiczny populacji przedstawiono jako wynik zmian zachodzących w środowisku wskazujący na wartość tych zmian. Ukazane jest także zróżnicowanie współczesnego człowieka jako wynik przystosowania do odmiennych nisz ekologicznych. Tom ten zawiera również słownik ważniejszych terminów i definicji dotyczących ekologii człowieka. Całość jest bogato ilustrowana.

  Książka jest podręcznikiem interdyscyplinarnym, przeznaczonym dla studentów studiów podstawowych oraz magistrantów i doktorantów, a także młodych pracowników naukowych z zakresu antropologii (biologii człowieka), ochrony środowiska, biotechnologii, pedagogiki, socjologii, psychologii, etnologii oraz dziedzin pokrewnych. Kierowany jest też do studentów urbanistyki i planowania przestrzennego oraz akademii wychowania fizycznego.