✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> EKG w praktyce John Hampton Wydawnictwo Lekarskie PZWL
img
img

EKG w praktyce

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: PZWL

Tytuł : EKG w praktyce

Autor : John Hampton

Stron : 420

ISBN : 8320029112

Rok wydania : 2004

Wydanie : 3

Oprawa : miękka

Format : F

Jest to już trzecie, znacznie rozszerzone wydanie  podręcznika skierowanego do lekarzy rodzinnych, stażystów i lekarzy specjalizujących się w medycynie wewnętrznej oraz studentów akademii medycznych. Oprócz uaktualnienia wiadomości zawartych w poprzednim wydaniu wprowadzono całkiem nowy materiał ilustracyjny. Obecnie dominują reprodukcje zapisów dokonywanych na aparatach trzy- i czterośladowych.
Układ podręcznika ułatwia korzystanie z niego wówczas, gdy zachodzi konieczność szybkiego rozwiązania określonego problemu ? podczas dyżurów na oddziałach, w izbach przyjęć lub w pomocy doraźnej. W kolejnych rozdziałach autor omawia warianty EKG u osób zdrowych, a następnie EKG w diagnostyce kołatań serca i omdleń, bólu w klatce piersiowej i duszności. Porusza również problem wpływu różnych stanów i chorób ogólnoustrojowych oraz leków na elektrokardiogram. Zamieszcza też nowe zasady postępowania w stanach nagłych.


Spis treści :
Przedmowa
Stany patologiczne obrazowane przez 12-odprowadzeniowe EKG 
1. Powtórzenie: EKG jest łatwe 
2. EKG u osób zdrowych 
3. EKG u pacjentów z kołataniami serca i omdleniami 
4. EKG u pacjentów z bólem w klatce piersiowej 
5. EKG u pacjentów z dusznością
6. Wpływ chorób pozasercowych na EKG
7. Przypomnienia
8. Podsumowanie
Skorowidz