Edukacja międzykulturowa - przewodnik - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Edukacja międzykulturowa - przewodnik

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Impuls

Tytuł: Edukacja międzykulturowa - przewodnik

Autor: Grzybowski Przemysław Paweł

Wydanie: 2

Rok: 2008

Format: 16.0x23.0cm

Stron: 166

ISBN: 9788375876833

Edukacja międzykulturowa - przewodnik to opracowanie adresowane do badaczy, nauczycieli, uczniów i studentów oraz innych osób zainteresowanych zróżnicowaniem kulturowym w kontekście edukacyjnym.
Zawiera definicje oraz historię ewolucji podstawowych kategorii pojęciowych (m.in. zróżnicowanie kulturowe, wielokulturowość, międzykulturowość, granice i pogranicza, człowiek pogranicza i tożsamość międzykulturowa), rys historyczny edukacji w warunkach zróżnicowania kulturowego (edukacja wielokulturowa, międzykulturowa, regionalna, obywatelska) oraz pedagogiki międzykulturowej jako poddyscypliny pedagogicznej, listę prawie 500 tytułów literatury przedmiotu oraz ponad 80 adresów stron internetowych instytucji, organizacji i projektów edukacyjnych dotyczących tej problematyki. Może służyć zarówno jako podręcznik do zajęć z edukacji międzykulturowej, jak i jako pomoc naukowa przy pisaniu prac oraz poszukiwaniu pomysłów do koncepcji edukacji międzykulturowej.
Podejmowana tu problematyka jest obecnie „modna” nie tylko ze względu na coraz częstsze pojawianie się zjawisk związanych z występowaniem mniejszości kulturowych domagających się swoich praw, ale również z uwagi na coraz liczniejsze kontakty z cudzoziemcami - np. podczas migracji.
Jak dotąd w Polsce nie ukazało się podobne opracowanie.