Edukacja małego dziecka tom 8 Przedszkole - przemiany instytucji i jej funkcji - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Edukacja małego dziecka tom 8 Przedszkole - przemiany instytucji i jej funkcji

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Impuls

Tytuł: Edukacja małego dziecka tom 8 Przedszkole - przemiany instytucji i jej funkcji

Wydanie: 1

Rok: 2015

Format: 16.0x23.5cm

Stron: 242

ISBN: 9788378506331

Start edukacyjny to początek poznawania siebie i świata, warunkujący jakość życia indywidualnego i wspólnotowego. Tom 8 serii Edukacja małego dziecka, zatytułowany Przedszkole – przemiany instytucji i jej funkcji, w całości został poświęcony zagadnieniom związanym z wychowaniem przedszkolnym. Okres wychowania przedszkolnego ma bez wątpienia strategiczne znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka. Jest to związane przede wszystkim z tym, że wszelkie wysiłki zmierzające do wyrównywania szans mają sens wówczas, gdy podejmowane są w najwcześniejszych latach rozwoju, a więc w wieku 2–6 lat. Tylko w tym momencie istnieje możliwość, aby został przerwany błędny łańcuch reprodukcji kulturowej z udziałem szkoły.

Prezentowany tom obejmuje dwa główne zakresy tematyczne, ujęte w czterech częściach i odnoszące się po pierwsze – do przedszkola jako instytucji, w tym m.in. jej organizacji, warunków i kadry, a po drugie – do kompetencji związanych z jakościowym wymiarem przedszkolnej edukacji, w tym kompetencji nauczycieli-wychowawców oraz kompetencji dzieci.