ECDL na skróty + CD Edycja 2012 - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

ECDL na skróty + CD Edycja 2012

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Stara Cena: 69,90 złCena: 60,56 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: ECDL na skróty + CD Edycja 2012

  Autor: Żarowska-Mazur Alicja

  Wydanie: 2

  Rok: 2013

  Format: 16.5x23.5cm

  Stron: 656

  ISBN: 9788301167356

  Książka napisana została z myślą o osobach planujących uzyskanie certyfikatu ECDL - Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych. Dzięki książce i certyfikatowi można przygotować się do każdej pracy, która w dzisiejszym społeczeństwie informacyjnym wymaga umiejętności sprawnego radzenia sobie z komputerem.
  Książka składa się z 7 modułów:
  Podstawy technik informatycznych
  Użytkowanie komputerów
  Przetwarzanie tekstu
  Arkusze kalkulacyjne
  Bazy danych
  Grafika menedżerska i prezentacyjna
  Usługi w sieciach informatycznych

  Do większości zagadnień dołączone są ćwiczenia praktyczne, a rozdziały zakończone są przykładowym testem pozwalającym sprawdzić swoje umiejętności. Stopień trudności każdego testu jest adekwatny do poziomu testu ECDL. Dodatkowe materiały ćwiczeniowe umieszczone są na dołączonej płycie CD.

  Moduł 1 poświęcony jest teorii komputerowej i stanowi swoiste abecadło informatyczne.
  Moduł 2 jest instrukcją obsługi komputera i zarządzania oprogramowaniem. Może być traktowany jako poradnik dla osób początkujących.
  Moduły 3-6 obejmują treści z pakietu MS Office 2003 i MS Office 2007, książka może więc być podręcznikiem dla osób chcących poznać pakiet oprogramowania biurowego MS Office. W modułach tych pokazane są różnice między wersją MS Office 2003 a MS Office 2007, a zadania praktyczne uwzględniają obie wersje.
  Moduł 7 skupia się głównie na korzystaniu z przeglądarek internetowych i programu pocztowego. Poruszone są w nim również zagadnienia teoretyczne: pojęcia i terminy stosowane w Technologii Informacyjnej i Telekomunikacyjnej (ICT).

  Dążenie do ujednolicenia standardów w dziedzinie ICT w Europie i na świecie powoduje, że certyfikat ECDL staje się wyznacznikiem dla osób tworzących programy szkolne. Dlatego ta książka, która może być traktowana również jako podręcznik do Technologii Informacyjnej w szkołach średnich.