Dziecko w świecie współdziałania część 1 Poszukiwanie podstaw samorządności współdziałania demokracji - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Dziecko w świecie współdziałania część 1 Poszukiwanie podstaw samorządności współdziałania demokracji

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Impuls
 • Stara Cena: 38,00 złCena: 26,22 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Dziecko w świecie współdziałania część 1 Poszukiwanie podstaw samorządności współdziałania demokracji

  Wydanie: 2

  Rok: 2010

  Format: 16.0x23.0cm

  Stron: 312

  ISBN: 9788375872354

  Jest to 10 tom serii ",Nauczyciele-Nauczycielom",. Tytuł tomu został rozwinięty podtytułem ",Poszukiwanie podstaw samorządności, współdziałania, demokracji",. Autorzy rzeczywiście poszukują owych podstaw, dokonują wieloaspektowej interpretacji samego pojęcia współdziałania umieszczając je w kontekście wielu pojęć pokrewnych i przeciwstawnych (współdziałanie a rywalizacja). Współdziałanie nie jest tu tylko teoretycznym problemem, ale wyrasta z przezwyciężenia podziałów między nauczycielami różnych typów szkół. Chodzi o to, by zbliżyć świat dziecka i świat dorosłych do siebie na drodze poszukiwania rodziny człowieczej.

  Książka składa się z trzech rozdziałów, połączonych myślą Dalajlamy „(…) Wykorzystamy każdą nadarzającą się okazję do przyniesienia pożytku innym, zamiast myśleć tylko o własnych, wąskich interesach (…)”.W części pierwszej autorzy dążą do wyostrzenia pojęcia współdziałania i rywalizacji, samorządności i demokracji uczestniczącej oraz pojęcia liberalizmu. Część druga akcentuje znaczenie nauczycielskich kompetencji dla rozwoju umiejętności współdziałania uczniów oraz ich kreatywności, ukazuje kształtowanie się partnerskich i samorządnych zachowań zarówno w rodzinie, jak tez w domu dziecka i szeroko rozumianym środowisku społecznym. Część trzecia ukazuje historyczne korzenie oraz kulturowe, prawne i gospodarcze uwarunkowania idei samorządności.