Drupal 7 Wprowadzenie - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Drupal 7 Wprowadzenie

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Helion

Tytuł: Drupal 7 Wprowadzenie

Autor: Townsend Robert J, Pakrul Stephanie

Rok: 2011

Format: 16.0x23.0cm

Stron: 304

ISBN: 9788324633661

Cała wiedza niezbędna do szybkiego przygotowania dowolnego projektu w systemie Drupal, zawarta w jednej, przejrzyście napisanej książce!

Jak skonfigurować serwer dla systemu Drupal przy użyciu programu cPanel?
Jak budować zaawansowane witryny i aplikacje internetowe na platformie Drupal?
Jak zwiększyć możliwości strony i poprawić jej pozycję w wyszukiwarkach?

Dlaczego powinieneś wreszcie opanować system Drupal? To oczywiste - przy prostym w obsłudze, a oferującym ogromne możliwości interfejsie oraz niezwykle elastycznej architekturze pozwoli Ci on osiągnąć wszystko, czego oczekują Twoi najbardziej wymagający klienci: od prostych blogów i eleganckich witryn wizerunkowych po bardzo zaawansowane serwisy, zawierające narzędzia społecznościowe i rozbudowane aplikacje e-commerce. Pracując w Drupalu, wszelkie projekty zrealizujesz znacznie szybciej i bardziej profesjonalnie niż przy użyciu jakiegokolwiek innego popularnego CMS-a. Dzięki swojej sprytnej modułowej budowie, systemowi szablonów, skutecznym mechanizmom zabezpieczeń oraz edytorom WYSIWYG Drupal daje Ci wszelkie narzędzia potrzebne do szybkiego stworzenia w pełni funkcjonalnego i atrakcyjnie wyglądającego serwisu. W dodatku ta całkowicie darmowa platforma zarządzania treścią jest stale rozwijana przez liczną, zaangażowaną społeczność programistów na całym świecie.

Teraz, kiedy już wiesz, ile możesz zyskać dzięki opanowaniu możliwości Drupala, jedyne, co Ci pozostaje, to sięgnąć po ten podręcznik. Znajdziesz tu całą wiedzę niezbędną do szybkiego i sprawnego stworzenia rozbudowanej witryny w Drupalu, nawet jeśli dotąd nie miałeś żadnego doświadczania z tym (ani żadnym innym) CMS-em. Naukę zaczniesz od wyboru i optymalnego skonfigurowania serwera, poznania zasad pracy z popularną aplikacją cPanel, instalacji systemu oraz opanowania jego interfejsu administracyjnego. Następnie przeczytasz o tworzeniu treści, dodawaniu elementów menu, definiowaniu strony głównej i przygotowywaniu efektownego wyglądu graficznego serwisu za pomocą motywu Fusion. Jednak przede wszystkim opanujesz tak istotne zagadnienia, jak techniki włączania i konfigurowania modułów rdzenia oraz wykorzystania przeszło pięćdziesięciu praktycznych modułów dodatkowych!

Ta książka pomoże Ci:

znacząco skrócić czas potrzebny na zbudowanie rozwiniętej aplikacji internetowej
zrozumieć, jak działa system Drupal, i wyrobić sobie dobre nawyki, dzięki którym z łatwością zastosujesz go w każdym projekcie
skonfigurować serwer, zarządzać wieloma witrynami i pracować w środowisku testowym, w którym działa aplikacja cPanel
skonfigurować programy Photoshop i Illustrator oraz zaprojektować grafikę na potrzeby serwisów w systemie Drupal
znaleźć odpowiedzi na pytania w najpopularniejszych źródłach zasobów systemu Drupal w sieci

Idealny podręcznik dla początkujących - od przygotowania środowiska pracy po samodzielną realizację nawet najbardziej złożonych projektów!