Druk 3D/AM Zastosowania oraz skutki społeczne i gospodarcze - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Druk 3D/AM Zastosowania oraz skutki społeczne i gospodarcze

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN

Tytuł: Druk 3D/AM Zastosowania oraz skutki społeczne i gospodarcze

Autor: Dodziuk Helena

Wydanie: 1

Rok: 2019

Format: 15.0x23.5cm

Stron: 308

ISBN: 9788301204655

Druk 3D to tzw. wytwarzanie przyrostowe, po angielsku Additive Manufacturing, AM. Ten ostatni termin stosuje się obecnie głównie do wytwarzania przemysłowego. Publikacja w sposób kompleksowy przedstawi najnowocześniejszą wiedzę o zastosowaniu tej technologii, która zresztą ma już od dawna praktyczne zastosowanie (na świecie i w Polsce).

W książce tej – unikalnym przewodniku po zastosowaniu druku 3D/AM w przemyśle, medycynie, sztuce i nie tylko - Czytelnik będzie miał niezwykłą okazję do zapoznania się z tą najnowszą technologią wytwarzania, zmieniającą przemysł, i w coraz większym stopniu życie codzienne. Jest on częścią trzeciej (czwartej?) rewolucji przemysłowej, druk 3D/AM odgrywa również istotną rolę w Polsce.

Czytelnik będzie miał okazję przeczytać przykładowo o:

zaletach i wadach technologii 3DP,
walce firm, które chcą na tej technologii zarabiać z entuzjastami, którzy uważają, że (podobnie jak internet) dostęp do informacji o niej powinien być bezpłatny.
stronach internetowych z bezpłatnymi (i/lub płatnymi) wzorami do wydrukowania.
licznych zastosowaniach tej technologii – np. w medycynie, przemyśle lotniczym, kosmicznym, motoryzacyjnym, spożywczym, etc.,
implikacjach związanych z upowszechnianiem się tej metody druku dla edukacji, ekologii czy popytu na pracę,
fascynujących projektach artystycznych wykorzystujących druk 3D,
skomplikowanej sytuacji prawnej w tej dziedzinie,
skutkach gospodarczych i społecznych druku 3D/AM.

Publikację kierujemy zarówno do uczniów i studentów materiałoznawstwa, medycyny czy szkół plastycznych, ale także do inżynierów, prawników, fascynatów nowinek technicznych, zainteresowanych implikacjami tej technologii dla społeczeństwa XXI w., a także do każdego, kto zamierza kupić w przyszłości drukarkę 3D.