Drgania regularne i chaotyczne w wybranych układach z wahadłami - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Drgania regularne i chaotyczne w wybranych układach z wahadłami

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: WNT

Tytuł: Drgania regularne i chaotyczne w wybranych układach z wahadłami

Autor: Sado Danuta

Rok: 2010

Format: 16.5x24.0cm

Stron: 198

ISBN: 9788320436761

Książka jest poświęcona zjawiskom przenoszenia drgań między elementami maszyn roboczych zawierających wahadła. Problem przenoszenia drgań jest ważny, gdyż układ wprawiony w drgania pewnej postaci może wzbudzić drgania innej postaci, czasem trudne do przewidzenia, co może doprowadzić do awarii maszyny.

W książce omówiono badania analityczne i numeryczne wybranych układów z wahadłami o dwóch i trzech stopniach swobody, które pokazują, w jakich warunkach drgania mogą być przenoszone i jaki mogą mieć charakter oraz w jaki sposób można sterować tego typu drganiami. Na naszym rynku wydawniczym brakuje książki ujmującej kompleksowo problem drgań regularnych i chaotycznych układów autoparametrycznych. Ta publikacja zapewne wypełni tę lukę.

Książka jest przeznaczona dla pracowników naukowych wyższych uczelni technicznych i instytutów badawczych oraz doktorantów i inżynierów projektujących i eksploatujących maszyny i urządzenia techniczne zawierające wahadła, a także studentów wyższych lat wydziałów mechanicznych.