Doświadczenie nowoczesności. Perspektywa polska - perspektywa europejska - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Doświadczenie nowoczesności. Perspektywa polska - perspektywa europejska

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
 • Stara Cena: 39,00 złCena: 33,64 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Doświadczenie nowoczesności. Perspektywa polska - perspektywa europejska

  Autor: Paczoska Ewa, Kulas Joanna, Golubiewski Mikołaj

  Rok: 2012

  Format: 14.8x21.0cm

  Stron: 356

  ISBN: 9788323508021

  Nowoczesność występuje w prezentowanej książce jako kategoria oświetlająca rozmaite dzieła XIX, XX i XXI wieku: literackie z historii literatury polskiej i powszechnej, dzieła operowe, operetkowe, baletowe.
  Tom ułożony jest według takich kategorii: Nowoczesne Oświecenie, Dziewiętnastowieczność, Miasto nowoczesne, Próba antropologii tekstu, Nowoczesność na scenie, Awangarda, Postmodernizm.
  Tom ma charakter monografii, tzn. że jeden temat opracowany został przez wielu autorów, dzięki czemu uwydatniona została wielorakość i różnorodność punktów widzenia. Bogactwo źródłowe tej monoproblemowej antologii zachęca do myślenia i publicznej dyskusji. Składają się na nią prace młodych naukowców różnych uczelni, literaturoznawców i kulturoznawców, którzy podjęli ambitną próbę zmierzenia się z pojęciem nowoczesności, są tu także teksty dotykające problematyki „ponowoczesności”. Interpretacje prezentowane w antologii cechuje wysoki poziom merytoryczny oraz dyscyplina myślowa, polegająca na programowym rozwijaniu tytułowego problemu za pomocą analiz wnikających głęboko w wybrane obszary kulturowe i odsłaniających nierozpoznane, ważne znaczenia. Uwagę zwraca bogactwo źródłowe monoproblemowej antologii, która zachęca do myślenia i publicznej dyskusji.