Doświadczenia człowieka - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Doświadczenia człowieka

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Petrus

Tytuł: Doświadczenia człowieka

Autor: Iskra Justyna, Artymiak Małgorzata

Wydanie: 1

Rok: 2013

Format: 16.8x24.0cm

Stron: 248

ISBN: 9788377200308

„Opracowany przez Z. Uchnasta model jest nowatorskim, ciekawym i przydatnym w diagnostyce psychologicznej sposobem jakościowego a zarazem pogłębionego opracowania danych uzyskanych w badaniach empirycznych. Wykazanie przez autorów opracowań użyteczności modelu do jakościowej analizy strukturalnej różnych doświadczeń życiowych człowieka w zdrowiu i chorobie odkrywa nowe możliwości badawcze, poszerza wiedzę o omawianych zjawiskach i daje możliwość ich pogłębionej analizy”.
(prof. dr, hab. Stanisława Steuden, KUL)

„Książka jest przykładem udanego połączenia założeń teoretycznych z ich empiryczną weryfikacją popartą badaniami wielu grup ludzi. W nurcie personalistycznym, a przede wszystkim w rzadko wcześniej spotykanych naukowych opracowaniach przybliżających ujęcia psychobiograficzne i narracyjne, znalazły się zarówno analizy doświadczeń różnych osób, jak i badania ludzi aktywnych, uprawiających wspinaczkę wysokogórską czy turystykę, odczuwających i przeżywających potrzebę przyjaźni lub szczęścia, a w końcu doświadczających cierpienia fizycznego i duchowego.
Chociaż jest to publikacja naukowa czyta się ją z dużym zainteresowaniem. Z pewnością znajdzie ona Czytelników nie tylko wśród psychologów, lecz i osób pragnących lepiej poznać człowieka”
(dr Barbara Mróz, Uniwersytet Wrocławski)