Dokumentacja projektowa konstrukcji stalowych - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Dokumentacja projektowa konstrukcji stalowych

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Stara Cena: 59,00 złCena: 45,84 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 7.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Dokumentacja projektowa konstrukcji stalowych

  Autor: Urbańska-Galewska Elżbieta, Kowalski Dariusz

  Wydanie: 1

  Rok: 2015

  Format: 16.5x23.5cm

  Stron: 292

  ISBN: 9788301182083

  Obowiązujące akty prawne regulujące wymagania odnośnie do formy i zakresu dokumentacji projektowej nie są całkowicie jednoznaczne, co pozwala na stosunkową dowolną ich interpretację. W rezultacie na placach budów i w wytwórniach konstrukcji stalowych wciąż są problemy związane z poprawnym wykonaniem, scaleniem i montażem konstrukcji stalowych, wynikające z niekompletnej lub niedopracowanej dokumentacji projektowej.
  W książce są przedstawione:
  · opis budowlanego procesu inwestycyjnego z podkreśleniem problemu
  współodpowiedzialności wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego za jakość
  i bezpieczeństwo wznoszonych obiektów,
  · zagadnienia związane z normalizacją i zapewnianiem jakości oraz niezawodności materiałów i konstrukcji stalowej, regulowane przepisami unijnymi,
  · elementy dokumentacji projektowej (program funkcjonalno-użytkowy, projekty: budowlany i wykonawczy, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru), wykonawczej (projekty: warsztatowy i montażu) i odbiorowej.
  Wskazane są też tzw. „wrażliwe miejsca” w opracowywanej dokumentacji, których niedocenianie często prowadzi do komplikacji na etapie wykonywania i montażu konstrukcji, tym samym powodując znaczne zwiększenie problemów i kosztów realizowanej inwestycji.
  Książka jest adresowana do studentów wydziałów budownictwa jako przewodnik po całym procesie projektowania ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących konstrukcji metalowych. Może być również przydatna osobom, które zajmują się zarówno samym projektowaniem w zakresie konstrukcji metalowych, jak i zarządzaniem projektami związanymi z budowlanym procesem inwestycyjnym, a także inwestorom – w poznaniu poszczególnych etapów przygotowania inwestycji, począwszy od pomysłu i określenia potrzeb, a skończywszy na dokumentacji projektowej, która będzie stanowić początek spełnienia ich planów inwestycyjnych.