Dlaczego ryby nie toną? I inne ważne pytania - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Dlaczego ryby nie toną? I inne ważne pytania

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
 • Stara Cena: 49,00 złCena: 36,99 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Dlaczego ryby nie toną? I inne ważne pytania

  Autor: Claybourne Anna

  Wydanie: 1

  Rok: 2018

  Format: 20.5x28.5cm

  Stron: 96

  ISBN: 9788301196530

  Autorka zabiera małych czytelników do fascynującego świata natury. Opowiada
  o pojawieniu się zwierząt na Ziemi, o ich gatunkach, zwyczajach, wyjątkowych cechach, umiejętnościach adaptacji do zmieniającego środowiska oraz o miejscu człowieka wśród innych stworzeń.
  Książka odpowiada na najważniejsze, podstawowe, często zaskakujące i podchwytliwe, ale zawsze prawdziwe pytania dzieci dotyczące praw, którymi rządzi się królestwo zwierząt, np.:
  Czy krokodyle mają pępki?
  Czym jest ewolucja?
  Na jakie grupy dzielą się zwierzęta?
  Dlaczego ryby nie toną?
  Kto nazwał pandę pandą?
  Czy mój kot może być jaroszem?
  Jak człowiek używałby ogona, gdyby go miał?
  Czy zwierzęta potrafią wysyłać wiadomości?
  Czy psy mogą do nas mówić?
  Jak zwierzęta czyszczą zęby?
  Czy można zaprzyjaźnić się z wężem?
  Jak zwierzęta podróżują bez map?
  Czy słonie kiedykolwiek zapominają?
  Dlaczego żyjemy ze zwierzętami?
  Czy zwierzęta mogą coś wynaleźć?
  Główną ideą książki jest przyjazne, a jednocześnie ambitne wprowadzenie do świata zwierząt dla dzieci, już od wczesnych klas szkoły podstawowej. Autorka objaśnia terminy z dziedziny przyrody i historii naturalnej w sposób niezwykle przystępny, a zarazem merytoryczny. Angażuje małego czytelnika i prowokuje, a zarazem ośmiela go do stawiania pytań. Skłania dziecko do samodzielnego rozumienia świata natury, oswaja go z trudnymi zagadnieniami.
  Publikacja składa się z 22 rozdziałów. Każdy z nich jest poświęcony konkretnemu zagadnieniu, które autorka omawia, posługując się urozmaiconym przykładami. Czytelnicy dowiadują się między innymi, co czyni zwierzęta zwierzętami, jaka jest ich klasyfikacja, na czym polega bioróżnorodność, jak przebiega ewolucja, czemu poszczególne gatunki wymierają, czym jest łańcuch pokarmowy, jak działają jady i trucizny, jak zwierzęta dbają o higienę, kamuflują się, widzą, śpią, migrują, rozmnażają się i komunikują. Odpowiedzi na pytania, wokół których zbudowany jest każdy rozdział, wzbogacone są licznymi ilustracjami oraz zdjęciami.
  Dla wszystkich chcących obudzić w dziecku zainteresowanie tematyką sztuki, poszukujących pomocy dydaktycznych. Publikacja jest przeznaczona zarówno do samodzielnej lektury, jak i do wspólnego czytania i zabawy wraz z rodzicami czy opiekunami. To również książka dla nauczycieli przedmiotów, takich jak przyroda czy środowisko w szkołach podstawowych. Znakomicie przygotowuje do wizyty w zoo!