Diagnostyka ultrasonograficzna kotów - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Diagnostyka ultrasonograficzna kotów

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Edra Urban & Partner
 • Stara Cena: 129,00 złCena: 112,23 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 7.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Diagnostyka ultrasonograficzna kotów

  Autor: R.N. Torroja, Pedro Alcalde , E.D. Miño

  Redaktor: K. Błasiak

  Stron: 276

  Rok: 2018

  format: 220 x 280

  Oprawa: twarda

  ISBN: 978-83-65835-70-3

  Ultrasonografia jest najczęściej wykorzystywaną metodą obrazową u małych zwierząt, wykonywaną w pierwszej kolejności w przypadku podejrzenia patologii jamy brzusznej. Dzięki tej metodzie można ocenić nie tylko wielkość, kształt i położenie narządów, ale również ich wewnętrzną strukturę. Ultrasonografia umożliwia zobrazowanie zmian patologicznych, postawienie wstępnej diagnozy oraz przeprowadzenie biopsji wykrytych zmian. Dzięki swojej nieinwazyjności jest przydatna w monitorowaniu przebiegu chorób oraz w ocenie efektywności podjętego leczenia.
  Diagnostyka ultrasonograficzna kotów wspaniale uzupełnia tę kolekcję i jest pierwszym opracowaniem poświęconym wyłącznie kotom. Dzięki ograniczeniu do jednego gatunku informacje zawarte w podręczniku są bardzo szczegółowe, a podane wartości referencyjne wypełniają lukę w publikacjach weterynaryjnych, w których zwykle podawane są wartości dla psów.
  Niniejsza książka stanowi wyczerpujące opracowanie standardowych obrazów ultrasonograficznych uzyskiwanych w badaniu kotów. Zawiera 14 rozdziałów, w których dokładnie przedstawiono przygotowanie pacjenta, technikę badania oraz sonograficzny wygląd najważniejszych struktur w odniesieniu do warunków prawidłowych, jak i patologii. Omówiono obrazowanie jamy brzusznej, klatki piersiowej, głowy i szyi, układu mięśniowo-szkieletowego oraz metody pozyskiwania próbek do badania cytologicznego i histopatologicznego.
  Przejrzysty układ podręcznika, czytelne schematy oraz bogata ikonografia ultrasonograficzna czynią tę pozycję świetną pomocą naukową i dydaktyczną zarówno dla studentów, początkujących, jak i doświadczonych lekarzy weterynarii. Do podręcznika dołączono materiały elektroniczne, które dzięki licznym filmom badania ultrasonograficznego w czasie rzeczywistym stanowią istotne jego uzupełnienie.