Diagnostyka, profilaktyka i terapia zakażeń HIV/AIDS – współczesne możliwości i problemy - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Diagnostyka, profilaktyka i terapia zakażeń HIV/AIDS – współczesne możliwości i problemy

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Continuo

Tytuł: Diagnostyka, profilaktyka i terapia zakażeń HIV/AIDS – współczesne możliwości i problemy

Autor: A. Gładysz, B. Knysz

Rok: 2009

Stron: 216

ISBN:978-83-62182-00-8

Czas, jaki upłynął od pojawienia się pierwszych zachorowań na AIDS, charakteryzuje imponujący postęp, który dotyczy poznania zarówno biologii samego sprawcy – wirusa HIV, jak i diagnostyki zakażenia oraz współczesnych możliwości leczenia i zapobiegania infekcji. Niestety, obecnie wiadomo też, że terapia antyretrowirusowa, choć coraz doskonalsza, nie jest wolna od działań niepożądanych. Są one nie tylko skutkiem bezpośredniego – toksycznego wpływu leków, ale także przybierają niekiedy zaskakujące formy kliniczne, jak choćby zespoły rekonstrukcji immunologicznej.

Autorzy – naukowcy, klinicyści – dzielą się z Czytelnikami nie tylko wiedzą pozyskaną z literatury czy podczas udziału w licznych konferencjach, ale również bogatym, własnym doświadczeniem klinicznym i badawczym. Dzięki temu trudne zagadnienia, dotyczące relacji między możliwościami terapii i profilaktyki zakażenia a ich ograniczeniami, przedstawiono w interesujący i oryginalny sposób.