Diagnostyka laboratoryjna 2013 B. Neumeister, I. Besenthal, B.O. Böhm - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Diagnostyka laboratoryjna 2013 B. Neumeister, I. Besenthal, B.O. Böhm

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Edra Urban & Partner
 • Stara Cena: 154,00 złCena: 137,06 zł
 • Ilość:
  imgDARMOWA DOSTAWA
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Diagnostyka laboratoryjna

  Autor: B. Neumeister, I. Besenthal, B.O. Böhm

  wyd. II polskie, red. M. Pietruczuk, A. Bartoszko-Tyczkowska

  Stron: 816

  Rok: 2013

  format: 100x171, opr. broszurowa

  ISBN: 978-83-7609-804-3

  Diagnostyka laboratoryjna. Poradnik kliniczny to kompendium skierowane do lekarzy praktyków, w tym lekarzy medycyny rodzinnej, a także diagnostów laboratoryjnych wszystkich specjalności. Książka ta jest również doskonałym uzupełnieniem wiadomości z zakresu diagnostyki laboratoryjnej dla studentów analityki medycznej. Zawarto w niej nie tylko informacje o badaniach i testach laboratoryjnych, ale, co bardzo ważne, omówiono również elementy fazy przedanalitycznej, dotyczące tego, jak przygotować pacjenta do badania laboratoryjnego, jak pobrać krew i do jakiego rodzaju próbówek, w jakiej temperaturze i czasie należy próbkę transportować, aby materiał do badań dostarczyć do laboratorium.

  W podręczniku przedstawiono też fazę postanalityczną, w której dla różnych testów laboratoryjnych opisano przyczyny uzyskiwania wyników fałszywie dodatnich i ujemnych, a także wpływ czynników interferujących na fazę analityczną poszczególnych badan laboratoryjnych.

  dr hab. n.med., prof. nadzw. Mirosława Pietruczuk

  (Z Przedmowy do wydania II polskiego)