Diagnostyka i leczenie dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych w ujęciu holistycznym - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Diagnostyka i leczenie dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych w ujęciu holistycznym

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Medycyna Praktyczna
 • Stara Cena: 150,00 złCena: 136,00 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Diagnostyka i leczenie dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych w ujęciu holistycznym

  Autor: Barbara Czerwińska-Niezabitowska, Małgorzata Kulesa-Mrowiecka

  Rok wydania: 2016

  Wydawca: Medycyna Praktyczna

  Format: 205x295

  Stron: 264

  Oprawa: twarda

  ISBN: 978-83-7430-500-6

  Prezentowana książka dowodzi, że zaburzenia czynnościowe układu ruchowego narządu żucia nie są problemem wyodrębnionej specjalizacji i w ich przypadku konieczne jest współdziałanie stomatologii z medycyną ogólną i fizjoterapią. Autorki stworzyły własną szkołę leczenia pacjentów z zaburzeniami narządu żucia. Przez lata wypracowały wartościową metodę diagnostyki i leczenia, i stały się niepodważalnym klinicznym autorytetem w swojej dziedzinie. W przedstawionej publikacji podkreśla się znaczenie instrumentów diagnostycznych, takich jak diagnostyka radiologiczna oraz przestrzenne usytuowanie szczęki w artykulatorze. Te instrumenty w połączeniu z oceną warunków okluzyjnych, postawy ciała pacjenta i jego stanu psychicznego pozwalają dobrze zaplanować leczenie. Pominięcie któregokolwiek z omawianych etapów może stanowić problem dla terapii, której ważnym elementem jest autorski program fizjoterapii stawów skroniowo-żuchwowych dr n. med. Małgorzaty Kulesy-Mrowieckiej. Zwrócenie uwagi na wzajemne relacje postawy ciała z okluzją zębów to istotny aspekt, który może być czynnikiem stymulującym wielu lekarzy zajmujących się tą problematyką. O słuszności takiego podejścia przekonują bogato udokumentowane opisy wielu przypadków klinicznych.

  Publikacja adresowana jest do lekarzy ortodontów, protetyków, stomatologów ogólnych, lekarzy medycyny, fizjoterapeutów oraz neurologopedów, a także studentów stomatologii.