Diagnostyka dermatologiczna psów. Rozpoznanie na podstawie wzorców zmian skórnych - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Diagnostyka dermatologiczna psów. Rozpoznanie na podstawie wzorców zmian skórnych

  • Dostępność: Produkt dostępny
  • Wydawca: Edra Urban & Partner
  • Cena: 106,40 zł
  • Ilość:
    imgDARMOWA DOSTAWA
  • Poleć produkt
  • Tytuł: Diagnostyka dermatologiczna psów. Rozpoznanie na podstawie wzorców zmian skórnych

    Autor: M.V. Arribas

    Stron: 160

    Oprawa: twarda

    Rok: 2019

    ISBN: 978-83-66067-04-2

    Opis książki
    Choroby skóry są bardzo częstymi powodami konsultacji w gabinecie weterynaryjnym. Stanowią 15–25% przypadków w praktyce lekarza małych zwierząt. Klinicyści potrzebują więc narzędzia, które pozwoli im w prawidłowy sposób przeprowadzić pełen proces diagnostyczny, rozpoczynający się od momentu pojawienia się pacjenta w gabinecie. Z tego powodu niniejszą książkę starałam się napisać tak, aby czytelnik mógł uczyć się dermatologii, stosując zawarte w niej zasady i protokoły w praktyce. Przedstawione podejście opiera się na głębokim przekonaniu, że najprostszą i najbardziej logiczną drogą do diagnozowania konkretnych przypadków chorób skóry jest obserwacja pacjenta, wyglądu i rozmieszczenia dominujących zmian skórnych oraz przyporządkowanie uzyskanych informacji do jednego ze wzorców klinicznych. Analizując wykaz możliwych przyczyn występowania konkretnego wzorca, można na podstawie wywiadu i historii choroby stworzyć listę najbardziej prawdopodobnych diagnoz różnicowych. Jeżeli dodatkowo wybierze się odpowiednie badania diagnostyczne oraz ustali prawidłową kolejność ich wykonania, wówczas z dużym prawdopodobieństwem nawet lekarzowi niedysponującemu dogłębną wiedzą z dziedziny dermatologii weterynaryjnej uda się ustalić ostateczne rozpoznanie u większości pacjentów ze zmianami skóry.
    Z Przedmowy autora
    Maite Verde Arribas

    W niniejszej publikacji odnajdziesz podpowiedzi, jak krok po kroku analizować wzorce zmian skórnych, i przekonasz się, dlaczego droga na skróty, która może prowadzić do błędnej diagnozy, jest niedopuszczalna.
    Z Przedmowy redaktora naukowego wydania polskiego
    Joanny Karaś-Tęczy