Dermatochirurgia - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Dermatochirurgia

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Cornetis

Tytuł: Dermatochirurgia

Autor: prof. dr hab. n. med. Adam Włodarkiewicz

Rok: 2009

Liczba stron: 432

ISBN: 978-83-61415-07-7

"(...) Dermatochirurgia jest wspaniałą dyscypliną. Wielu dermatochirurgów przyczyniło się do rozwoju chirurgii rekonstrukcyjnej. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, oddajemy w ręce Państwa pierwszy w naszym kraju obszerny podręcznik z tej dziedziny. Książka przedstawia najistotniejsze problemy związane z dermatochirurgią zgodnie z aktualnym stanem wiedzy.

Naszym celem było opracowanie praktycznego podręcznika, który byłby użyteczny dla dermatologów biegłych w chirurgii nowotworów skóry i zabiegach estetycznych, praktykujących w gabinetach lekarskich i szkolących się, a także dla lekarzy innych specjalności.

Książka jest podzielona na sześć części: część ogólną, podstawowe techniki dermatochirurgii, nowotwory skóry, rekonstrukcje regionalne w chirurgii onkologicznej skóry, specjalne procedury i dermatochirurgię estetyczną. Taki układ książki umożliwia czytelnikowi dotarcie do poszczególnych działów, którymi jest on zainteresowany. Osoby zaawansowane w chirurgii mogą korzystać z rozdziałów o wyspecjalizowanych skomplikowanych zabiegach, natomiast początkujące - z podstawowych koncepcji dermatochirurgicznych. Autorzy postarali się uchwycić sztukę i technikę chirurgii skóry tak, jak ona wygląda obecnie.

Do współpracy przy projekcie zaproszono wybitnych specjalistów w poszczególnych dziedzinach. Dziękuję wszystkim współautorom za ich zaangażowanie, pracę, wkład w powstanie książki oraz czas, który poświęcili w celu podzielenia się swoim doświadczeniem. Wszyscy oni są rozpoznawalni jako eksperci i wierzę, że czytający tę książkę dermatolodzy i inni specjaliści, będą w stanie zastosować pomysły, o których piszemy, we własnej praktyce. Być może, książka ta zainspiruje czytelnika. Jest to pierwsza publikacja w naszym kraju podchodząca całościowo do zagadnienia dermatochirurgii (...)."

/Od Redaktora - Adam Włodarkiewicz/