✦ Najtańsza i Największa Księgarnia Medyczna ✦ Sprawdź Naszą Ofertę!" /> Depresja wieku podeszłego Jill Manthorpe, Steve Iliffe Wydawnictwo Lekarskie PZWL
img
img

Depresja wieku podeszłego

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PZWL
 • Cena: 64,45 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł : Depresja wieku podeszłego

  Autor : Jill Manthorpe, Steve Iliffe

  Stron : 192

  ISBN : 9788320039047

  Rok wydania : 2010

  Wydanie : 1

  Oprawa : miękka

  Format : A5

  Depresja obok otępienia jest najczęstszym schorzeniem psychicznym wieku podeszłego. Często przyjmuje maski somatyczne, bo osoby starsze rzadziej uskarżają się na smutek, częściej na rozmaite bóle, zaparcia i zmęczenie. Ponadto objawy depresji w wieku podeszłym, takie jak problemy z pamięcią, zaburzenia uwagi, zobojętnienie i utrata energii są interpretowane jako starzenie się. Trudności w diagnozowaniu wynikają też z tego, że oba zaburzenia - depresja i demencja - często występują jednocześnie.
  Autorzy przedstawiają i analizują model umożliwiający rozwój sieci osób i instytucji, które zająć się powinny profilaktyką zaburzeń psychicznych, co z kolei przyczyni się do ich łatwiejszego rozpoznawania i leczenia.
  Książka łączy w sobie cechy poradnika dla opiekuna z podstawowymi informacjami przeznaczonymi dla terapeuty (lekarza POZ, psychologa, pracownika socjalnego). Jest całościowym opracowaniem problemów depresji w starszym wieku. Otrzymała w 2006 roku nagrodę Brytyjskiego Stowarzyszenia Medycznego za najlepszą pozycję dotyczącą opieki nad osobami w wieku starszym.

  Spis treści :
  1. Dlaczego powinniśmy interesować się depresją?
  2. Skutki depresji
  3. Pomaganie starszym osobom cierpiącym na depresję
  4. Depresja i otępienie
  5. Depresja, lęk i psychoza
  6. Samobójstwo i samouszkodzenia
  7. Udzielanie wsparcia opiekunom
  8. Zapobieganie depresji
  9. Podsumowanie
  Piśmiennictwo
  Indeks rzeczowy
  Indeks osobowy