Dane i Goliat - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Dane i Goliat

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: Helion
 • Stara Cena: 54,90 złCena: 32,55 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 6.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Dane i Goliat

  Autor: Schneier Bruce

  Rok: 2017

  Format: 16.7x23.8

  Stron: 360

  ISBN: 9788328333673

  Twój telefon i komputer wiedzą o Tobie prawie wszystko: gdzie i z kim jesteś, co myślisz, co mówisz i czego pragniesz. Posiadają informacje o tym, czy jesteś chory, bezrobotny i czy spodziewasz się dziecka. Historia wyszukiwań z Google’a, dane z lokalizacji i komunikatorów, aktywność w mediach społecznościowych — tam gromadzą się informacje, które często przekazujemy dobrowolnie, wierząc w zapewnienia o poufności i ochronie danych. Wierzymy też w zapewnienia rządów, że zbierają dane o nas wyłącznie dla szlachetnych celów, i powoli godzimy się z tym, że żyjemy w świecie permanentnej inwigilacji, w którym wolność i prywatność stają się wartościami drugorzędnymi.

  Sam fakt, że trzymasz w rękach tę książkę, jest nie na rękę rządom i korporacjom. Z jej kart dowiesz się, jakie konkretnie dane o sobie generujesz, w jaki sposób są one zbierane i wykorzystywane przez agencje rządowe i największe firmy. Przeczytasz, jakie szkody dla świata wolności i demokracji płyną z masowej inwigilacji i jak bardzo destrukcyjne jest odzieranie obywateli z prywatności. Jednak najważniejszą częścią tej książki jest omówienie sposobów ochrony przed inwigilacją rządową i korporacyjną. Przedstawiono tu zarówno ogólne zasady, jak i szczegółowe wskazówki, których stosowanie powinno ograniczyć zagrożenia płynące z masowej inwigilacji i manipulacji.

  O czym dokładnie jest ta książka? O tym:

  jakie dane o sobie generuje codziennie przeciętna osoba i jak je można wykorzystać
  jak wygląda zbieranie danych przez korporacje, rządy i grupy przestępcze
  w jaki sposób masowa inwigilacja rządowa przeradza się w kontrolę nad obywatelami
  jak poważne są szkody spowodowane utratą prywatności
  w jaki sposób można chronić dane o sobie i siebie samego
  Dziś jest pracownikiem naukowym w Berkman Center for Internet and Society w Harvard Law School i dyrektorem technicznym w Resilient Systems, Inc. Jakie sekrety zdradzi dziś Twój telefon?