Człowiek który objechał świat na rowerze - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Człowiek który objechał świat na rowerze

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: PASCAL

Tytuł: Człowiek który objechał świat na rowerze

Autor: Beaumont Marc

Rok: 2013

Format: 16.5x23.5cm

Stron: 480

ISBN: 9788376420660

Ambitny plan, wyścig z czasem, wielka przygoda.
Inspirująca opowieść o człowieku, który wyruszył w drogę, by spełnić swoje marzenia.

15 lutego 2008 roku Mark Beaumont dotarł pod Łuk Triumfalny w Paryżu. Dokładnie 194 dni i 17 godzin po tym, jak rozpoczął podróż na rowerze dookoła świata. Pokonując średnio 160 kilometrów dziennie, pobił wcześniejszy rekord o zdumiewające 81 dni. Samotnie przemierzył niemal 30 000 kilometrów.

Mark opisuje historię tej niesamowitej wyprawy – niezapomniany przejazd przez Polskę i Ukrainę, zmagania w górach i na pustyniach Iranu, uzbrojoną eskortę policyjną w Pakistanie, nieznośne australijskie upały i amerykańską zimę. Przeżył napad, rabunek, burzę piaskową i potrącenie przez samochód, ale wytrwał i osiągnął cel.
To przedstawiona z wyjątkowej perspektywy opowieść o wytrwałości i determinacji.
Prawdziwa historia.
Jeśli sądzisz, że jazda na dwóch kółkach po europejskich drogach jest wyzwaniem, przeczytaj historię Marka Beaumonta – człowieka, który okrążył Ziemię na rowerze!

„To nie książka o podróży jako poznawaniu nowych miejsc. To historia jednoosobowego wyścigu dookoła świata – walki z 29 tysiącami kilometrów, rowerem i własnymi słabościami. Można nie lubić bicia rekordów, ale trudno przejść obojętnie obok dobrej opowieści, którą czyta się w tempie, od jakiego dostaje się zadyszki.”
Robert „Robb” Maciąg