Człowiek i wszechświat - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Człowiek i wszechświat

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Copernicus Center Press

Tytuł: Człowiek i wszechświat

Autor: Cox Brian, Cohen Andrew

Wydanie: 1

Rok: 2017

Format: 14.5x20.0cm

Stron: 380

ISBN: 9788378862147

Jakie jest miejsce człowieka we Wszechświecie? Czy jesteśmy ",kwiatem Stworzenia",, jedną z najwspanialszych istot w Kosmosie, zajmującym centralne miejsce w strukturze świata? A może człowiek to tylko nieznaczący pyłek w potężnym Wszechświecie, obojętnym na nas i na nasz los?
W swoim nowym światowym bestsellerze Prof. Brian Cox i Andrew Cohen proponują zupełnie nową odpowiedź na to pytanie, opartą nie tylko na dogłębnej wiedzy naukowej, ale również na wielkiej fantazji i energii właściwej wybitnym, wielokrotnie nagradzanym za swoją pracę, popularyzatorom nauki. Cox i Cohen proponują bowiem, że człowiek jest istotą ",cudownie nieznaczącą",, a historia odsuwania nas i naszej planety z centrum Kosmosu - za sprawą słynnych odkryć astronomicznych, m.in. Kopernika, Galileusza, Newtona czy Einsteina - ",wspaniałym wzlotem ku nieistotności",...
Brian Cox - profesor fizyki cząstek na Uniwersytecie w Manchester, jeden z najsłynniejszych brytyjskich popularyzatorów nauki. Laureat Nagrody Faradaya i Nagrody Kelwina za swoje osiągnięcia w tej dziedzinie, autor wielu książek oraz telewizyjnych programów popularnonaukowych, m.in. serii Human Universe (dla telewizji BBC).
Andrew Cohen - dyrektor działu naukowego w BBC, producent serii popularnonaukowej Human Universe. Współpracował przy powstaniu wielu najsłynniejszych programów naukowych w brytyjskiej telewizji, m.in. serii Horizon, Wonders oraz Stargazing Live. Prowadzi gościnnie zajęcia z zakresu nauk biologicznych na Uniwersytecie w Manchesterze.