Cukrzyca typu 1 Rodzinny poradnik cukrzycowy - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Cukrzyca typu 1 Rodzinny poradnik cukrzycowy

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: PZWL
 • Cena: 91,13 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Cukrzyca typu 1 Rodzinny poradnik cukrzycowy

  Autor: Jarosz-Chobot Przemysława, Klewaniec-Wypychacz Karolina, Wypychacz Marcin

  Wydanie: 1

  Rok: 2018

  Format: 16.5x20.5cm

  Stron: 360

  ISBN: 9788320056044

  Cukrzyca typu 1. Rodzinny poradnik cukrzycowy, w otwarty sposób mówi o chorobie i o tym, co się z nią wiąże. Pokazuje możliwie wszystkie, realne sytuacje dnia codziennego, tak by móc sobie z nimi radzić i by cała rodzina po diagnozie szybko zaczęła normalnie funkcjonować i cieszyć się życiem. Prezentuje stanowisko rodziców, ale również lekarza diabetologa, który aktywnie uczestniczy w życiu wszystkich rodzin cukrzycowych. Dotyka nie tylko fizycznej sfery związanej z chorobą przewlekłą. Silnie pochyla się też nad aspektem psychologicznym, bo życie z cukrzycą, (często też dodatkowymi chorobami autoimmunologicznymi), jest dużym obciążeniem fizycznym i psychicznym, nie tylko dla organizmu dziecka, ale całej rodziny.

  Książka, którą trzymasz w rękach zawiera wskazówki, doświadczenia i sytuacje, które są, lub na pewnym etapie życia, będą Ci bliskie. Znajdziesz tu również ciekawostki i odpowiedzi na trudne pytania, które często zadają dzieci, a także porady jak radzić sobie z problemami, z którymi my, dorośli również się borykamy. Czytając, zrozumiesz co w cukrzycy jest ważne, jak uniknąć komplikacji w terapii i jak poradzić sobie z niesfornym, młodym buntownikiem.

  Poradnik edukujący nie tylko rodziców i dziecko, ale też najbliższe otoczenie, w którym funkcjonuje mały diabetyk. Książka przydatna będzie również dla edukatorów diabetologicznych jako polecenie źródła wiedzy dla rodzin z problemem cukrzycy typu 1.