Covid-19: pandemia, która nie powinna była się zdarzyć i jak nie dopuścić do następnej - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Covid-19: pandemia, która nie powinna była się zdarzyć i jak nie dopuścić do następnej

 • Dostępność: Produkt dostępny
 • Wydawca: ZYSK I S-KA
 • Cena: 29,63 zł
 • Ilość:
  imgDOSTAWA OD 9.99 ZŁ
 • Poleć produkt
 • Tytuł: Covid-19: pandemia, która nie powinna była się zdarzyć i jak nie dopuścić do następnej

  Autor: MacKenzie Debora

  Wydanie: 1

  Rok: 2021

  Format: 14.5x20.5cm

  Stron: 311

  ISBN: 9788381169691

  Jak doszło do wybuchu pandemii COVID-19 i jakie wnioski powinniśmy wyciągnąć z obecnego kryzysu na przyszłość?
  Internet jest pełen teorii na temat pandemii koronawirusa, a każdy dzień przynosi dziesiątki kolejnych, często sprzecznych ze sobą opinii, w których łatwo się pogubić nawet specjaliście. Książka wybitnej dziennikarki naukowej Debory MacKenzie jest pierwszą rzetelną, a jednocześnie przystępnie napisaną analizą pandemii COVID-19.
  MacKenzie zajmuje się epidemiami od trzydziestu lat. Teraz wykorzystuje to doświadczenie, by wyjaśnić, w jaki sposób COVID-19 zdołał w błyskawicznym tempie rozprzestrzenić się po całym świecie, przyczyniając się do wybuchu największej od dekad pandemii.
  Jej książka jest krótkim kursem epidemiologii dla każdego: pokazuje mechanizmy rozprzestrzeniania się wirusów i rozwoju pandemii, przedstawia historię innych groźnych epidemii (MERS, SARS, H1N1, Zika i Eboli), które powinny były nas przygotować do obecnego kryzysu, oraz ukazuje dramatyczne błędy w służbie zdrowia, które utorowały drogę dla rozwoju COVID-19. Pokazuje również, jakie globalne działania powinniśmy rozpocząć, by nie doprowadzić do wybuchu kolejnych pandemii w przyszłości.