Ciepłownictwo - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Ciepłownictwo

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: WNT

Tytuł: Ciepłownictwo

Autor: Szkarowski Aleksander, Łatowski Leszek

Wydanie: 2

Rok: 2015

Format: 16.5x24.0cm

Stron: 360

ISBN: 9788363623654

oprawnie zaprojektowany system ciepłowniczy zapewnia niezawodność zaopatrzenia w ciepło, obniżenie kosztów ponoszonych przez odbiorców i producentów ciepła, zmniejszenie zużycia paliwa, a także ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Aby taki system zaprojektować, trzeba znać zasady obliczeń związanych z odpowiednim procesem cieplnym oraz mieć rozległą wiedzę na temat zarówno konstrukcji funkcjonowania i metod regulacji układów ciepłowniczych, jak i optymalnego doboru urządzeń i materiałów. Wiedzę tę można zaczerpnąć z tej książki.

Publikacja zawiera:
podstawowe wiadomości na temat przepływu ciepła,
szczegółowe zasady konstrukcji, obliczeń, działania i regulowania sieci cieplnych,
omówienie przepisów oraz norm polskich i europejskich obowiązujących przy współczesnym projektowaniu,
zagadnienia dotyczące projektowania węzłów cieplnych z uwzględnieniem najnowszych rozwiązań technicznych zapewniających energooszczędne, niezawodne i bezpieczne zaopatrzenie odbiorców w ciepło,
informacje o metodach opracowywania projektów sieci ciepłych optymalnych pod względem technicznym i ekonomicznym,
zasady oszczędzania energii w ciepłownictwie, ze szczególnym zwróceniem uwagi na analizę opłacalności stosowania źródeł energii pierwotnej.

Czytelnik znajdzie w niej również liczne i bardzo interesujące przykłady obliczeniowe, a także tablice oraz nomogramy niezbędne do projektowania.

Książka polecana szczególnie osobom zajmującym się projektowaniem, budową i eksploatacją sieci oraz centrali cieplnych, a także rozdziałem i przesyłaniem ciepła. Pozycja, jako podręcznik do przedmiotów: sieci i centrale cieplne, ekonomika gospodarki cieplnej, jest przydatna studentom kierunku inżynieria środowiska.