Chromatografia gazowa - Książki Medyczne - Najtańsza Księgarnia Medyczna
img
img

Chromatografia gazowa

  • Dostępność: Brak
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN

Tytuł: Chromatografia gazowa

Autor: Witkiewicz Zygfryd, Hetper Jacek

Wydanie: 2

Rok: 2017

Format: 16.5x23.5cm

Stron: 254

ISBN: 9788301195229

Chromatografia gazowa jest jedną z najważniejszych metod analitycznych mających zastosowanie w wielu dziedzinach, a chromatograf gazowy – najbardziej rozpowszechnionym przyrządem analitycznym w laboratoriach na świecie. Oto najpełniejsze w języku polskim opracowanie poświęcone chromatografii gazowej napisane przez wybitnych polskich specjalistów z dziedziny chemii analitycznej. Przedstawiono w nim istotę chromatografii gazowej, podano informacje dotyczące aparatury i materiałów chromatograficznych oraz zamieszczono przykłady analiz chromatograficznych.
W drugim wydaniu dodano nowe rozdziały dotyczące głównie kapilarnej chromatografii gazowej oraz aktualne informacje na temat przygotowania próbek do analizy chromatograficznej. Zamieszczono także wykaz terminów polskich i ich angielskich odpowiedników zatwierdzonych przez Komisję Analizy Chromatograficznej Komitetu Chemii Analitycznej PAN.
Jest to podręcznik skierowany do studentów i absolwentów wydziałów chemicznych i pokrewnych. Może być także cennym źródłem informacji dla pracowników laboratoriów chemicznych.